Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ (1991 – 2004 рр.)

ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ (1991 – 2004 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ (1991 – 2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗЛЕНКО АНАТОЛІЙ МАКСИМОВИЧ
У
ДК 327 (477) “1991/2004”
ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ
(1991 – 2004 рр.)
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
КИЇВ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Манжола Володимир Андрійович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри міжнародних відносин та
зовнішньої політики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Пирожков Сергій Іванович,
директор Національного інституту
проблем міжнародної безпеки, м. Київ
кандидат історичних наук, професор
Кулінич Микола Андрійович,
ректор Дипломатичної академії
при МЗС України, м. Київ
Провідна установа: Інститут світової економіки та міжнародних відносин
Національної академії наук України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться 15 січня 2007 року о 14 год. на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д.26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ,
вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10
Автореферат розісланий 13 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю.Константинов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зовнішня політика є невід’ємною складовою процесу становлення і розвитку незалежної України. Нова держава з’явилася на карті Європи у період, коли відбувалися складні процеси глобального рівня. Зміни світового порядку, зникнення біполярної системи міжнародних відносин, перерозподіл сил на континенті, спричинені руйнацією однієї з супердержав – СРСР, збіглися у часі з відродженням України, зовнішня політика якої започатковувалася в непростих умовах – протистояння минулого та нового. Цілком очевидно, що в такому контексті перед Україною постала низка дуже непростих фундаментально-політичних та конкретно-прагматичних питань щодо формування та реалізації своєї зовнішньополітичної стратегії.
Зовнішньополітична діяльність незалежної України потребує глибокого наукового аналізу з ретельним дослідженням як позитивного досвіду, так і певних прорахунків з метою удосконалення загальних концепцій, визначення пріоритетів та конкретизації шляхів досягнення цілей. Таким чином, запропоноване дослідження є надзвичайно актуальним, з урахуванням необхідності проведення аналізу базових принципів зовнішньої політики України, її ролі та місця у сучасних загальносвітових процесах, а також визначення перспективної концептуальної основи цієї політики як однієї з сфер державної діяльності. Цьому може сприяти внесення авторських пропозицій щодо розв’язання проблем у сфері розроблення, схвалення та реалізації зовнішньополітичної стратегії нашої держави.
Геополітичне розташування України, її економічний та науковий потенціал, культурна спадщина, транзитні можливості мають важливе значення для усвідомлення місця нашої країни в системі сучасних міжнародних відносин як в глобальному, так і у регіональному сенсі, і потребують подальшого вивчення та аналізу. Реалізація Україною свого геостратегічного потенціалу перебуває у безпосередній залежності від правильного визначення пріоритетів зовнішньополітичної діяльності та механізму їх реалізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження виконано в рамках комплексної програми науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (номер державної реєстрації 0197U015204), наукової теми Інституту міжнародних відносин “Розробка міжнародно-правових, політичних та економічних основ розбудови української держави” (номер державної реєстрації 0197U003322).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ (1991 – 2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок