Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОЗОБРАЖЕНЬ ТЕРИТОРІЇ ЗАХОДУ УКРАЇНИ ПРИ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОЗОБРАЖЕНЬ ТЕРИТОРІЇ ЗАХОДУ УКРАЇНИ ПРИ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

Назва:
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОЗОБРАЖЕНЬ ТЕРИТОРІЇ ЗАХОДУ УКРАЇНИ ПРИ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Чупило Галина Ростиславівна
УДК 551.4 (477.8)
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОЗОБРАЖЕНЬ
ТЕРИТОРІЇ ЗАХОДУ УКРАЇНИ
ПРИ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
11.00.04 - геоморфологія і палеогеографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат географічних наук, професор
Кравчук Ярослав Софронович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії,
декан географічного факультету
Офіційні опоненти : доктор географічних наук, професор
Некос Володимир Юхимович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри геоекології та конструктивної географії;
кандидат географічних наук, доцент
Муха Богдан Павлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізичної географії.
Провідна установа: Інститут географії, відділ геоморфології, НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 25 жовтня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул.Дорошенка, 41)
 
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.Драгоманова,5)
Автореферат розісланий 25 вересня 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Волошин П.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аерокосмічні методи тривалий час застосовуються при вивченні стану компонентів довкілля та при оцінці природно-ресурсного потенціалу різних регіонів України (Космич. иссл. на Украине,1973-1984; Україна з космосу,1999). Незважаючи на багаторічну історію використання цих методів у геоморфологічних та конструктивно-географічних дослідженнях, їх потенціал далеко не вичерпаний, про що свідчить поява нових напрямів застосування аерокосмічної інформації в географічних дослідженнях (Берлянт, 1996; Книжников, 1997; Нові методи в аерокосм. землезнавстві, 1999). Високою є ефективність використання дистанційних методів у прикладних географічних дослідженнях, зокрема інженерно-геоморфологічних. Чимало проблем цієї науки можна розв'язати через поєднання новітніх методів аерокосмічних досліджень із традиційними підходами до оцінки рельєфу для потреб природокористування. До таких проблем належать оптимізація використання природних ресурсів (земле-, водо-, лісокористування тощо), обгрунтування системи заходів, орієнтованих на регулю-вання небезпечних рельєфоутворюючих процесів, інженерно-технічне будівництво та ін. Особливо гостро ці проблеми стоять у староосвоєних регіонах з інтенсивним природокористуванням, до яких належить рівнинна частина території заходу України.
У поданій роботі на основі інженерно-гео-мор-фо-логічної інтерпретації аерокосмічної інформації здійснена спроба комплексного аналізу природно-господарських систем західного регіону України (за винятком Карпат, Передкарпаття і Закарпаття). Цей підхід забезпечив оцінку впливу геоморфологічного чинника на розміщення угідь та об’єктів природо-користування, поширення та інтенсивності розвитку морфодинамічних процесів, дозволив запропонувати систему оптимізаційних рішень до схем територіального планування господарства та охорони природи. Актуальність проведених досліджень зумовлена також необхідністю реалізації “Основних напрямків державної політики України в галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки” (Постанова Верховної Ради №188-98), а також “Положення про державну систему моніторингу довкілля” (Постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 1998р., №391).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дисертаційної роботи тісно пов’язана із тематикою науково-дослідних робіт лабораторії інженерно-геоморфологічних досліджень кафедри геомор-фології і палеогеографії географічного факультету Львівського національного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОЗОБРАЖЕНЬ ТЕРИТОРІЇ ЗАХОДУ УКРАЇНИ ПРИ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок