Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ І ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ І ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ І ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.Каразіна
БЕРВЕНО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.334.316
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ І ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Спеціальність 08.01.01 - економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Харків - 2002


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Світ вступає в нову еру — еру інтелектуального капіталу. Формується глобальне освітнє суспільство. Культурна, всебічно мисляча і освічена людина, яка здатна генерувати ідеї та здійснювати інноваційну діяльність, стає головним ресурсом будь-якої сучасної фірми - від малої венчурної до ТНК. В основі нових тенденцій XXI століття лежить пріоритетна роль інтелектуального капіталу. Знання, інформація і люди як їх основні носії стають визначальними чинниками соціального і економічного прогресу.
Україна як молода незалежна держава повинна інтегруватися в якісно новий світ. Участь в процесі глобалізації для країни - безальтернативний варіант подальшого розвитку, який повинен належним чином відповісти на серйозні економічні, технологічні, соціальні та цивілізаційні виклики сьогодення.
Майбутнє України залежить від того, які орієнтири обере вона для себе в XXI столітті, чи сформує потужний інтелектуальний потенціал та зуміє повністю ним скористатися, щоб гідно вписатися в світове співтовариство.
Складність процесів, що зараз проходять у світі, потребують всебічного і глибокого осмислення наявних змін. Сьогодні людство вийшло на траєкторію постіндустріального розвитку, коли конкурентноздатність країн визначається пріоритетами знань, інновацій та інформації.
На постіндустріальній стадії розвитку суспільства продуктивні сили людини реалізуються в формі людського капіталу. Найбільш цінним його активом стають освіта і знання. Зараз переваги в конкурентній боротьбі все в більшій мірі визначаються рівнем освіти і обсягом накопичених суспільством знань.
Глибокий аналіз соціально-економічної літератури останнього десятиріччя XX століття показує, що сучасні тенденції суспільного розвитку, як правило, вписуються у дві теоретичні парадигми: постіндустріального суспільства та інформаційного суспільства. При цьому одні автори ототожнюють ці терміни; інші пишуть про те, що інформаційне суспільство "виростає" з постіндустріального і є більш високою стадією у розвитку людства. Ми виходимо з того, що людське суспільство XXI століття повинне стати освітнім та інноваційним. Головним і визначальним ресурсом його розвитку вже стають знання і людський інтелект. Інтелектуальний потенціал України, накопичений сторіччями, за останні роки зазнав руйнації в процесі трансформаційної кризи. "Критична маса" інтелекту в науці, бізнесі, політиці і культурі необхідна для здійснення сучасної стратегії розвитку, яка б дозволила Україні ввійти в цивілізоване співтовариство країн.
Дослідженням інтелектуального капіталу економісти почали займатися лише в 70-х роках XX століття. Концепція інтелектуального капіталу не виникла сама собою, а стала закономірним результатом генезису світової економічної і філософської думки. З того часу, як людство стало осмислювати свою творчу продуктивну роль, своє значення в перетворенні навколишнього світу, найбільш допитливі вчені намагалися розкрити таємницю творчої сили людини, виявити її характерні якості і властивості, оцінити, виміряти і дати кількісну інтерпритацію. Результатом цих досліджень можна вважати теорію інтелектуального капіталу, яка ще не є сталою і потребує нових досліджень.
Важлива роль у теоретичній розробці концепції інтелектуального капіталу належить таким відомим у світі вченим, як К.Беккер, Д.Белл, П.Дракер, М.Кастельс, Р.Райх, Р.інглегарт, Т.Сакайя, Т.Стюарт, М.Мелоун, П.Пільцер, О.Тоффлер, Л.Туроу, С.Хантінгтон, Ф.Фукуяма, А.Зтціоні, Л.Здвінсон та ін.
Ті чи інші проблеми формування і розвитку інтелектуального капіталу в трансформаційній економіці разглядалися у працях Л.Абалкіна, О.Антипіної, Д.Богині, В.Ворони, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ І ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок