Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОЗАЛЕЖНИХ СИСТЕМ ТРАНСДУКЦІЇ СИГНАЛУ В ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОЗАЛЕЖНИХ СИСТЕМ ТРАНСДУКЦІЇ СИГНАЛУ В ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОЗАЛЕЖНИХ СИСТЕМ ТРАНСДУКЦІЇ СИГНАЛУ В ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
К И Ї В С Ь К И Й Н А Ц І О Н А Л Ь Н И Й У Н І В Е Р С И Т Е Т імені Т А Р А С А Ш Е В Ч Е Н
К А


К И Ї В С Ь К И Й Н А Ц І О Н А Л Ь Н И Й У Н І В Е Р С И Т Е Т
імені Т А Р А С А Ш Е В ЧЕ Н К А
МИХАЙЛИК ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 599:539.1.047+577.122.5
ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОЗАЛЕЖНИХ СИСТЕМ ТРАНСДУКЦІЇ СИГНАЛУ В ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ
03. 00. 04 – біохімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії фізико-хімічної біології кафедри біохімії біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Остапченко Людмила Іванівна,
професор кафедри біохімії Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Тугай Василь Андрійович,
провідний науковий співробітник
Інституту біохімії імені О.В. Палладіна
НАН України
доктор біологічних наук, професор
Бойко Анатолій Леонідович,
завідувач кафедрою вірусології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік Української Академії Аграрних Наук
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Захист дисертації відбудеться ”18” березня 2002 р. о 14.00. год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.24 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова 2, корпус 12 (біофак), ауд.215.
Поштова адреса: 01033, Київ, вул. Володимирська, 64, спецрада Д26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 16.02. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Брайон
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сьогодні одним з найважливіших питань є вивчення регуляторних механізмів, до яких є залученими клітинні системи трансдукції сигналу. Особливу увагу звертають на себе месенджерні каскади, що індукуються інтерфероном (Goodbourn, 2000; Samuel, 1991). Відомо, що дія інтерферону опосередковується двома ферментними системами: 2’,5’-олігоаденілат-синтетази (АТР: полінуклеотид аденілілтрансферази, КФ 2.7.7.19.) та дсРНК-залежної протеїнкінази (АТР: протеїнфосфотрансферази; КФ 2.7.1.37.), які є залученими до цілого ряду процесів контролю клітинного метаболізму, зокрема антивірусного захисту, росту і диференціації клітин, онкогенної стабільності, апоптозу та ін. (Player, 1998; Stark, 1998).
Роль інтерферонозалежних сигнальних систем у механізмах відповіді клітин на дію іонізуючої радіації є на сьогодні практично невивченою. Встановлені радіозахисні властивості інтерферону та його індукторів, що обумовлює їх посилене використання в якості терапевтичних засобів при лікуванні різних захворювань (Македонов, 1997; Гаділія, 2001). У зв’язку з цим є важливим дослідження ключових компонентів інтерферон-індукованих сигнальних систем за умов опромінення в сублетальних дозах у лімфоїдних клітинах, які, як відомо, є одними з найбільш радіочутливих.
Мета та задачі дослідження. Метою даної роботи було вивчити особливості функціонування інтерферонозалежних систем 2’,5’-олігоаденілат-синтетази та дсРНК-залежної протеїнкінази лімфоїдних клітин в умовах тотального рентгенівського опромінення тварин в дозах 0,5 і 1 Гр. Для досягнення поставленої мети до завдань роботи входило:
1.
Оцінити рівень 2’,5’-олігоаденілатів в спленоцитах і тимоцитах щурів при дії індукторів інтерферону та за умов впливу радіації.
2.
Дослідити рівень активності 2’,5’-олігоаденілат-синтетази в лімфоцитах селезінки і тимусу опромінених щурів на фоні введення різних індукторів інтерферону.
3.
Визначити активність 2’,5’-олігоаденілат-синтетази в культурі клітин і провести порівняльний аналіз участі ферменту у формуванні відповіді на дію радіації у різних біологічних моделях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОЗАЛЕЖНИХ СИСТЕМ ТРАНСДУКЦІЇ СИГНАЛУ В ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок