Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОИХ ВІДНОСИН КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОИХ ВІДНОСИН КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

Назва:
РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОИХ ВІДНОСИН КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
Камінська Наталія В’ячеславівна
УДК 339.738
РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОИХ ВІДНОСИН
КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ
Спеціальність 08.05.01. – Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович
Київський національний університет імені
Тараса Шавченка,
Завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти Доктор економічних наук, професор
Степаненко Володимир Опанасович
Інститут Світової економіки і міжнародних відносин НАН України,
Головний науковий співробітник
Кандидат економічних наук, професор
Боринець Станіслав Якович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка,
Заступник директора Інституту міжнародних відносин
Провідна установа Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться 27 травня 2002 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 24 квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Мазуренко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабільний розвиток національного господарства передбачає раціональне використання системи зовнішніх чинників економічного зростання. Важливою структурною складовою цієї системи виступають міжнародні валютно-фінансові та кредитні відносини, що опосередковують міжнародний рух товарів, капіталу, робочої сили і діють як невід’ємна ланка міжнародної економіки та окрема сфера міжнародного бізнесу. Серед основних суб’єктів цих відносин центральне місце посідають банки. За умов перехідної економіки розширюється та стає більш інтенсивною міжнародна фінансова діяльність комерційних банків (КБ). Вони все активніше беруть участь у здійсненні всього спектру міжнародних фінансових операцій і можуть суттєво сприяти розвязанню завдань, що вирішуються країнами з транзитивною економікою.
При переході до ринку вплив міжнародної фінансової діяльності КБ на національну економіку відбувається по таких напрямам. По-перше, КБ здійснюють міжнародні розрахунки на основі світових вимог до їх інформаційного, нормативно-правового та організаційно-технічного забезпечення. Це дозволяє, насамперед, створити належне середовище для розвитку зовнішньо-торговельних операцій, впливає на ступінь ефективності використання експортного потенціалу нашої країни. По-друге, КБ включаються в систему міжнародних фінансових відносин і мають змогу надавати кошти на цільове фінансування пріоритетних народногосподарських проектів. По-третє, КБ можуть бути суб'єктами світових фінансових ринків, проводити фінансові операції на національному рівні, що дає їм змогу зробити вагомий внесок у зміцнення фінансової системи нашої країни, відкрити нові перспективні джерела валютних надходжень до держбюджету, створювати передумови для гармонійного входження України до світової фінансової системи, її інституційних органів.
Зазначені можливості та фінансова діяльність КБ можна оптимально реалізувати при умові наукового обгрунтування функцій останніх у сфері міжнародних фінансових відносин, раціонального механізму правового регулювання, організаційного економічного забезпечення їх дій в цьому напряму на національному та інтернаціональному рівнях.
Ці питання знайшли певне висвітлення в зарубіжній та вітчизняній літературі, зокрема, в праціях таких вчених, як: Балабанова І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОИХ ВІДНОСИН КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок