Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРАВЛІКА ПОТОКУ ЗА ОДНОПРОГІННИМИ ШЛЮЗАМИ-РЕГУЛЯТОРАМИ, ОБЛАДНАНИМИ КЛАПАННИМИ ЗАТВОРАМИ, З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ

ГІДРАВЛІКА ПОТОКУ ЗА ОДНОПРОГІННИМИ ШЛЮЗАМИ-РЕГУЛЯТОРАМИ, ОБЛАДНАНИМИ КЛАПАННИМИ ЗАТВОРАМИ, З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ

Назва:
ГІДРАВЛІКА ПОТОКУ ЗА ОДНОПРОГІННИМИ ШЛЮЗАМИ-РЕГУЛЯТОРАМИ, ОБЛАДНАНИМИ КЛАПАННИМИ ЗАТВОРАМИ, З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
КЛЮХА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 532,5:626
ГІДРАВЛІКА ПОТОКУ ЗА ОДНОПРОГІННИМИ ШЛЮЗАМИ-РЕГУЛЯТОРАМИ, ОБЛАДНАНИМИ КЛАПАННИМИ ЗАТВОРАМИ,
З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ
05.23.16 – гідравліка та інженерна гідрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, Ловцов Володимир Борисович, Національний університет водного господарства та природокористування, доцент кафедри гідротехнічних споруд.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник, Поляков Вадим Леонтійович, Інститут гідромеханіки Національної академії наук України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент, Цивін Михайло Наумович, Інститут гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук, завідувач відділенням гідротехніки.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра гідравліки та водовідведення, м Київ.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 в Національному університеті водного господарства та природокористування за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Соборна, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33018, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент В.П. Востріков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У практиці водогосподарського будівництва на Україні широкого застосування набули відкриті шлюзи-регулятори із клапанними затворами, що влаштовуються на річках, каналах, гідромеліоративних системах, у складі відкритих берегових водоскидів та в інших випадках. В останні десятиріччя такі регулятори стали домінуючим типом регулюючих споруд осушувальних і осушувально-зволожувальних систем України з витратами більше 10 м3/с. Характерно, що на окремих системах кількість однопрогінних шлюзів-регуляторів з клапанними затворами сягає до 65% загальної кількості регулюючих споруд. Матеріали інституту “Укрводпроект” свідчать про випадки руйнування елементів кріплення та істотних розмивів у нижньому б’єфі шлюзів-регуляторів ряду гідромеліоративних систем (наприклад, регулятори №№ , Здвизької та №№ , , Ірпінської систем).
Аналіз гідравлічного режиму відкритих шлюзів-регуляторів із клапанними затворами, лабораторні та натурні дослідження вказують на формування за певних умов хвилеподібних білякритичних течій у нижньому б’єфі таких споруд. Хоч діапазон їх існування відносно невеликий у порівнянні з іншими режимами, проте такі течії часто утворюються в процесі маневрування затворами при регулюванні рівнів верхнього і нижнього б’єфів та величини скидної витрати, причому обминути зону існування цих течій вдається далеко не завжди. Характерно, що хвилеподібні білякритичні течії зумовлюють виникнення повільнозатухаючих підвищених швидкостей по довжині відвідного русла, появу небажаних макропульсацій тиску на дно і укоси, що призводить до руйнування кріплення та розмивів нижнього б’єфу. Капітальні ремонти кріплення потребують значних матеріальних витрат, які можуть перевищувати початкову вартість споруд на порядок. Необхідно підкреслити, що нормативні документи взагалі не допускають виникнення білякритичних течій у земляних каналах.
Як правило, при проектуванні шлюзів-регуляторів виникнення білякритичних течій не береться до уваги, а розрахунковим для них приймається класичний випадок досконалого гідравлічного стрибка з утворенням поверхневого вальця. Враховуючи широке застосування зазначених споруд, відомі випадки руйнувань кріплення нижнього б’єфу та розмивів відвідного русла, недостатню вивченість особливостей спряження б’єфів за низьконапірними водоскидами з клапанними затворами, можна зробити висновок, що проблема вивчення білякритичних течій та врахування їх особливостей при проектуванні й експлуатації однопрогінних шлюзів-регуляторів, обладнаних клапанними затворами, є досить актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІДРАВЛІКА ПОТОКУ ЗА ОДНОПРОГІННИМИ ШЛЮЗАМИ-РЕГУЛЯТОРАМИ, ОБЛАДНАНИМИ КЛАПАННИМИ ЗАТВОРАМИ, З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок