Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТРОПОЛОГІЧНІ ВАРІАНТИ ІКОЛ, ЇХ МІКРОТВЕРДІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОМІНЕРАЛІЗАЦІЇ

АНТРОПОЛОГІЧНІ ВАРІАНТИ ІКОЛ, ЇХ МІКРОТВЕРДІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОМІНЕРАЛІЗАЦІЇ

Назва:
АНТРОПОЛОГІЧНІ ВАРІАНТИ ІКОЛ, ЇХ МІКРОТВЕРДІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОМІНЕРАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТ
ГАСЮК Петро Анатолійович
УДК 611.314-611.013/018
АНТРОПОЛОГІЧНІ ВАРІАНТИ ІКОЛ,
ЇХ МІКРОТВЕРДІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОМІНЕРАЛІЗАЦІЇ
14.03.01 – но-р-ма-ль-на ана-то-мія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здо-бут-тя на-у-ко-во-го сту-пе-ня
ка-н-ди-да-та ме-ди-ч-них на-ук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вищому державному навчальному закладі „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Скрипніков Петро Миколайович, Вищий державний навчальний заклад „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (м.Полтава), завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів-стоматологів.
Офіційні опоненти :
доктор медичних наук, професор Калашнікова Світлана Миколаївна, Харківський державний медичний університет МОЗ України (м. Харків), завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Сікора Віталій Зіновійович, Сумський державний університет МОЗ України (м. Суми), завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії і гістології медичного факультету.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, (м. Київ).
Захист відбудеться “28” вересня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
 
Автореферат розісланий “ 06 ” липня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одонтологія представляє собою не тільки розділ стоматології, але використовується як окремий розділ науки в антропології та анатомії.
Вивчення одонтологічних ознак коронки ікол верхньої та нижньої щелепи проводиться стоматологами під час загального стоматологічного огляду, антропологами з використанням спадкових фенотипових ознак різних класів зубів, а також анатомами при описанні індивідуальних варіабельностей будови коронки та кореня окремих класів зубів.
На сучасному рівні одонтології спостерігається подальша інтеграція вказаних методів дослідження з використанням їх морфометричних показників та математичного аналізу отриманих результатів.
Слід відзначити, що вивчення антропологічних та анатомічних особливостей ікол верхньої та нижньої щелепи стикаються з великими труднощами в силу примітивної будови їх коронки. Так, запропонована О.О. Зубовим бальна оцінка розвитку лінгвального горбика ікол, не завжди чітко визначається при загальному стоматологічному огляді різних етнічних груп людей. При цьому ймовірність наявності того чи іншого антропологічного варіанту, на нашу думку, необхідно враховувати поряд з одонтологічними показниками не тільки лінгвальної, а також вестибулярної поверхні ікол, котрі не враховуються О.О. Зубовим. Безперечно, важливим в ідентифікації антропологічних варіантів ікол, з точки зору наявності морфогенетичних полів, згідно Дальберга, являється співставлення одонтологічних ознак ікол окремих антропологічних варіантів із такими ж ознаками молярів та різців.
Не менш важливим з практичної точки зору являється поряд із визначенням товщини емалі та дентину в окремих ділянках коронки ікол та встановлення їх мікротвердості. Представляє великий інтерес з теоретичної точки зору вказані практичні питання пов’язані з гістоструктурною організацією емалі та дентину, котрі можна вивчити завдяки поляризаційній мікроскопії. Останнє, згідно праць П.М. Скрипнікова (2003), дозволяє виявити не тільки хід емалевих та дентинних пучків, а і встановити в них топографію ліній біомінералізації емалі та дентину.
Нарешті, як з теоретичної, так і з практичної точки зору представляють паралельні електронноскопічні та аналіз хімічної організації ліній біомінералізації, як емалі, так і дентину, для вирішення питання патологічних процесів, пов’язаних з процесами гіпер- та демінералізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНТРОПОЛОГІЧНІ ВАРІАНТИ ІКОЛ, ЇХ МІКРОТВЕРДІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОМІНЕРАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок