Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК У ВІЙСЬКОВІЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (20-ті рр. XVII – кінець XVIII ст.)

ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК У ВІЙСЬКОВІЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (20-ті рр. XVII – кінець XVIII ст.)

Назва:
ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК У ВІЙСЬКОВІЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (20-ті рр. XVII – кінець XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ІВАНЕНКО Анатолій Олександрович
УДК 355.486:94(477) “16/17”
ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК У ВІЙСЬКОВІЙ ТА
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
(20-ті рр. XVII – кінець XVIII ст.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі давньої та середньовічної історії Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник– | кандидат історичних наук Кривошея Володимир Володимирович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень, старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти– | доктор історичних наук, професор Щербак Віталій Олексійович, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, декан гуманітарного факультету;–
кандидат історичних наук Горішній Павло Андрійович, пенсіонер.
Провідна установа– | Інститут історії України НАН України, відділ історії України середніх віків, м.Київ.
Захист відбудеться 17.09 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою:03049, м.Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м.Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Автореферат розісланий 16.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Об’єктивне висвітлення вітчизняної воєнної історії, зокрема, історії національних збройних сил доби Гетьманщини неможливе без всебічного та глибокого дослідження існування Переяславського полку, який поруч з іншими козацькими полками був стрижневою основою військово-політичної системи України середини XVII – кінця XVIII ст.
Вивчення функціонування Переяславського полку як військової та територіально-адміністративної одиниці Гетьманщини дозволяє розкрити особливості державного та військового будівництва в Україні означеного періоду, визначити основні тенденції суспільно-політичного життя Української козацької держави та з’ясувати її місце в політико-військовому балансі сил тогочасної Європи.
Незважаючи на певну кількість наукових напрацювань учених, стан вивчення військово-політичної історії Переяславського полку і понині залишається недостатнім. Ця проблема ще не стала предметом спеціального дослідження.
Актуальність теми визначається, насамперед, необхідністю об’єктивного визначення ролі Переяславського полку у військовій та суспільно-політичній системі України 20-х рр. XVII – кінця XVIII ст., бо саме військово-політичні чинники були одними з найголовніших у визначенні майбутньої долі української державності. Одночасно, не менш важливим напрямом розвитку історичної науки є активізація краєзнавчих пошуків. У сучасних умовах розбудови незалежної України неабияк зріс інтерес до минувшини окремих регіонів, специфіки явищ і подій, що відбувалися на їх теренах. Це має важливе значення не лише з науково-пізнавального погляду, а й у контексті виявлення багатьох першопричин сучасних проблем та шляхів їх вирішення.
Актуальність обраної теми зумовлена також завданнями військової біографістики, зокрема, необхідністю повернути із забуття імена видатних діячів Переяславського полку, позбутися необ’єктивних оцінок та звинувачень їх в антипатріотизмі тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження тісно пов’язане з планами науково-пошукової роботи кафедри давньої та середньовічної історії Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Об’єктом вивчення є військово-політична історія українського козацтва 20-х рр. XVII – кінця XVIII ст.
Предметом наукового пошуку визначено Переяславський полк у військовій та суспільно-політичній системі України досліджуваного періоду.
Метою дисертаційної праці є комплексне дослідження військової та суспільно-політичної історії Переяславського полку протягом усього періоду його існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК У ВІЙСЬКОВІЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (20-ті рр. XVII – кінець XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок