Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПОЗИЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КВАРТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ ЛЬВОВА кінця ХVІІІ – початку ХХ століть

КОМПОЗИЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КВАРТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ ЛЬВОВА кінця ХVІІІ – початку ХХ століть

Назва:
КОМПОЗИЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КВАРТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ ЛЬВОВА кінця ХVІІІ – початку ХХ століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет „Львівська політехніка”
ІДАК
Юлія Володимирівна
УДК 711.5 (477.83)
КОМПОЗИЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ
КВАРТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ ЛЬВОВА
кінця ХVІІІ – початку ХХ століть
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
ЛЬВІВ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат архітектури
Петришин Галина Петрівна
професор кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету
"Львівська політехніка"
Офіційні опоненти – | професор, доктор мистецтвознавства
Боднар Олег Ярославович,
завідувач кафедри менеджменту мистецтва
Львівської Національної академії мистецтв–
професор, кандидат архітектури
Посацький Богдан Степанович,
професор кафедри містобудування
Національного університету
"Львівська політехніка"
Провідна установа – | Полтавський Національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться „03” квітня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Ст. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий „ 2” березня 2007 р.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради, к. арх., доц. Гнесь І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із важливих завдань під час реконструкції історично сформованих міст в умовах збереження культурної спадщини є науково обґрунтоване оцінювання їхнього історичного середовища, яке можна здійснити на основі поглибленого аналізу особливостей складеної архітектурно-містобудівельної структури на всіх етапах її еволюції. Зв’язок композиційних побудов різних епох, якого раніше досягали за рахунок спільності технічних можливостей, у теперішній час потрібно досягати аналізом внутрішніх композиційних закономірностей архітектурної спадщини і свідомого її збереження. Це дасть змогу не лише зберегти своєрідність історично-сформованих міст, а й сприятиме вирішенню актуальних проблем, що є перед містами сьогодні.
Актуальність теми. Містобудівельні чинники, які діють в Україні, безпосередньо впливають на подальшу розбудову та ущільнення міст. Під їх впливом відбуваються зміни у об’ємно-просторовій структурі кварталів, а саме: у планувальній структурі та фронті історичної забудови. Проте ознакою сучасного містобудування є недбале ставлення до культурної спадщини історичних міст.
Зміна історично сформованої структури спостерігається і в центральній частині Львова. Регенерацію містобудівельного середовища та пристосування нової забудови здійснюють без належного наукового обґрунтування. Проектанти часто ігнорують особливості композиційної побудови планувальної структури та фронту історичної квартальної забудови, а вимоги до збереження історичного середовища передбачають повноцінне історико архітектурне обґрунтування.
Тому актуальною є проблема визначення закономірностей і особливостей композиційної побудови планувальної структури та фронту квартальної забудови Львова, сформованої в період кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Напрям проведеного дослідження підтриманий загальнодержавною програмою збереження та використання об’єктів культурної спадщини на 2004 – 2010 рр., затвердженої Законом України від 20.04.2004 р. Дисертаційне дослідження збігається з основним напрямом наукової роботи кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету „Львівська політехніка” – „Вивчення архітектурної спадщини та значення художніх дисциплін у формуванні творчого мислення архітектора” і виконане у рамках співпраці між Національним університетом „Львівська політехніка” та Технічним університетом Відня (стажування у 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПОЗИЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КВАРТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ ЛЬВОВА кінця ХVІІІ – початку ХХ століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок