Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ

МЕТОДИКА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ

Назва:
МЕТОДИКА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
СУРКОВА Катерина Вікторівна
УДК 629.7.07.073:658.3
МЕТОДИКА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОСТОРОВИХ
ЗДІБНОСТЕЙ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ
13.00.02 – теорія та методика навчання з технічних дисциплін
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград,
завідувач кафедри авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Ягупов Василь Васильович,
Науково-методичний центр військової освіти
Міністерства оборони України, м. Київ,
начальник;
кандидат педагогічних наук,
Щербина Світлана Володимирівна,
Кіровоградський національний технічний
університет, м. Кіровоград,
завідувач кафедри іноземних мов.
Провідна установа Тернопільський національний педагогічний університет
ім. Володимира Гнатюка, кафедра професійного навчання,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 24 “ травня 2005 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасні фундаментальні дослідження в галузі психології і педагогіки забезпечують методологічну основу підготовки фахівців в основних сферах людської діяльності. Досягнення в цій галузі вплинули і на підготовку операторів особливо складних систем керування.
У результаті науково-технічного прогресу за останні роки повітряні судна зазнали значних конструктивних змін, що визначає протиріччя між прогресом авіаційної техніки і відставанням у методиці підготовки авіаційних фахівців для надійної експлуатації сучасної техніки. Але проблема професійної надійності в системі підготовки авіаційних фахівців ще далека від свого рішення. Проблема безпеки польотів і надійності людської діяльності при керуванні літаком вимагає нових підходів, форм, методів. Це підтверджується великою кількістю аварій і катастроф, зумовлених людським фактором, на частку якого приходиться до 90% загальної кількості авіаційних подій. Тому подальший розвиток авіації і підвищення безпеки польотів неможливий без підвищення рівня професійної підготовки.
Для надійності професійної діяльності авіаційний фахівець повинний мати комплекс якостей уваги, мислення, оперативної пам'яті, стійкості до гіпоксії, перевантаженням, гіподинамії, вестибулярній стійкості і просторового орієнтування. Проблема дезорієнтації в польоті є частиною комплексної проблеми безпеки польотів. Втрата просторового орієнтування – звичайна причина авіаційних подій, пов'язаних з людським фактором. Питома вага втрати просторового орієнтування серед причин катастроф сягає 20%. Близько 80% льотного складу випробовують на собі вплив більш 30 видів вестибулярних, зорових, тактильних ілюзій та їхніх численних комбінацій.
На підставі аналізу літературних джерел (В.О. Пономаренко, П.А. Коваленко, О.О. Ворона, Н.Д. Завалова, К.К. Платонов, І.М. Жданько, В.В. Лапа, Д.В. Гандер, С.В. Альошин та ін.) можна зробити висновок, що під просторовими здібностями варто розуміти здібності до відображення форми психічних утворень, просторових властивостей і відносин об'єктів. Численними авторами встановлено, що просторові здібності в значній мірі можуть бути вдосконалені за рахунок спеціально організованого педагогічного процесу. Доведено (В.О. Пономаренко, О.О. Ворона, Р.М.  Макаров, Д. В. Гандер, С.В. Альошин, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОСТОРОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок