Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ І ЗАРУБІЖНІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ XIX - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ І ЗАРУБІЖНІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ XIX - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ І ЗАРУБІЖНІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ XIX - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,14 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РАСТРИГІНА Алла Миколаївна
УДК 37.018
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
У ВІТЧИЗНЯНІЙ І ЗАРУБІЖНІЙ ПЕДАГОГІЦІ
КІНЦЯ XIX - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі педагогіки факультету соціології та психології.
Науковий консультант доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, професор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Кузь Володимир Григорович
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор
доктор педагогічних наук, професор
Лещенко Марія Петрівна
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України,
головний науковий співробітник відділу теорії
та практики педагогічної майстерності
доктор педагогічних наук, професор
Тарасенко Галина Сергіївна
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського МОН України,
завідувач кафедри педагогіки і методики
початкового навчання
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, м. Луганськ
Захист відбудеться 24 вересня 2004 року о ___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, кім. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 24 серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Безносюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасна епоха характеризується переходом від індустріального до інформаційного суспільства, що супроводжується відповідною трансформацією всіх сфер культурного життя. Освіта, будучи "похідною" культури, являє собою певну її "проекцію" і за своїми характеристиками адекватна ознакам культури, що її породила. Тому сучасний етап розвитку освіти закономірно відображає протиріччя між освітньою моделлю, яка слугувала індустріальній культурі, й ознаками культури нового типу – постіндустріального.
Освіта індустріальної культури за своєю суттю є репродуктивною, такою, що передбачає наявність двох ієрархічно підпорядкованих ланок: учитель – джерело істини, і учень – її "реципієнт". Такі вихідні позиції не дають змоги реалізувати суб'єкт-суб'єктну модель освіти. Сформована в умовах ієрархічної залежності, особистість легко піддається соціальній маніпуляції, не готова до конструктивного самовизначення, партнерського співробітництва в умовах громадянського суспільства.
Неадекватність індустріальної освітньої парадигми сучасним соціокультурним вимогам ставить перед суспільством у цілому й перед педагогами зокрема проблему приведення методологічних засад організації освіти у відповідність з ознаками постіндустріальної культури. Концептуальною основою розв’язання цієї проблеми, на наш погляд, може слугувати педагогіка свободи як сучасний напрямок гуманістичної педагогіки, що розробляє теоретичні засади виховання особистості, здатної до самовизначення, творчої самореалізації і саморозвитку.
Значний інтерес у цьому контексті становить теорія вільного виховання, що плідно розвивалася вітчизняними та зарубіжними педагогами кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. й увібрала в себе основні досягнення гуманістичної педагогіки та через ідеологічні мотиви довгий час залишалася незатребуваною виховною практикою.
Актуальність дослідження методологічних і соціально-педагогічних основ теорії вільного виховання як багатомірного історико-культурного феномена зумовлена динамікою змін, що відбуваються у всіх сферах життя сучасної України; необхідністю пошуку нових парадигм розбудови педагогічної науки і практики на основі гуманістичних пріоритетів; підвищенням інтересу до спадщини вітчизняних і зарубіжних представників альтернативної педагогіки ХІХ – ХХ століття з метою адаптації розроблених у той час моделей виховання до сучасних соціокультурних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ І ЗАРУБІЖНІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ XIX - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок