Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ШЕЙХА ҐАЛІБА У КОНТЕКСТІ ЛІТЕРАТУРИ ІНДІЙСЬКОГО СТИЛЮ

ТВОРЧІСТЬ ШЕЙХА ҐАЛІБА У КОНТЕКСТІ ЛІТЕРАТУРИ ІНДІЙСЬКОГО СТИЛЮ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ШЕЙХА ҐАЛІБА У КОНТЕКСТІ ЛІТЕРАТУРИ ІНДІЙСЬКОГО СТИЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРУШКОВСЬКА ІРИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 821.512.161-1
ТВОРЧІСТЬ ШЕЙХА ҐАЛІБА
У КОНТЕКСТІ ЛІТЕРАТУРИ ІНДІЙСЬКОГО СТИЛЮ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі тюркології Інституту філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Грицик Людмила Василівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії літератури та
компаративістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Веркалець Михайло Миколайович,
Інститут журналістики Київського національного університету
Імені Тараса Шевченка, професор кафедри історії літератури та журналістики
кандидат філологічних наук
Сейтяг’яєв Нариман Сеїтаметович,
Кримський інженерно-педагогічний університет,
доцент кафедри кримсько-татарської та турецької літератури
Захист відбудеться “_18__” жовтня 2007 року о _10/00____ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту
дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних
наук в Інституті філології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_17__” _____09____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Поява важливих сходознавчих досліджень (Е. Саїд, А. Мукгерджі, Г. Гібб, Г. Співак, Г. Бгабга та ін.) не лише поставила під сумнів традиційні погляди на Схід (“інтегральна складова європейської матеріальної цивілізації та культури,…певний спосіб дискурсу”), а й визначила головні напрями досліджень, спричинила пошуки нових підходів і методів вивчення явищ Сходу. “Досліджувати орієнталізм, – пише Е. Саїд, – означає також представляти інтелектуальні способи трактування методологічних проблем, які історія висунула через її суб’єкт дослідження Сходу”1. Мова йде не стільки про “нову епоху” (Н. Реджванс) в орієнтальних студіях, скільки про кардинальні зміни в концепції сходознавчої науки, коли вихідним (“стартовою точкою”) у дослідженні є не “основоположна різниця між Заходом і Сходом”, не тільки Схід як “добре жниво” (М. Драгоманов) для вислідів орієнтальних впливів, а насамперед як “спосіб думки” (Е. Саїд), спричинений онтологічними та епістемологічними відмінностями. З таких позицій ми підходимо до вивчення творчості Шейха Ґаліба як визначальної постаті в історії турецької літератури.
Творчість Шейха Ґаліба, останнього поета літератури Дивану, донині ще не досліджена у широкому контексті світової літератури з погляду Заходу на Схід. Однією з головних причин була й відсутність перекладів творів митця мовами народів колишнього СРСР.
Тим часом турецькі, перські та індійські дослідники упродовж тривалого часу виявляють посилений інтерес до спадщини Ґаліба.
Реферована дисертація є спробою об’єднати та проаналізувати в дослідженні творчості Шейха Ґаліба ті явища, що зумовлюють феномен літератури індійського стилю в естетиці Сходу. Окрім цього, актуальність дослідження спричинена інтересом до творчості Ґаліба, необхідністю її прочитання в контексті історії турецької літератури, відсутністю у тюркології спеціальних робіт, присвячених цілеспрямованому вивченню особливостей індійського стилю у творчості Шейха Ґаліба, необхідністю комплексного й цілісного дослідження генези індійського стилю та його розвитку в турецькій літературі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконане у межах загальної наукової теми Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Еволюція художнього мислення у літературі та народній творчості: науковий та освітній аспекти” (01 БФ 044-01) і наукової теми кафедри тюркології “Дослідження мов і літератур народів Сходу класичної та сучасної доби” (02 БФ 044-01).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ШЕЙХА ҐАЛІБА У КОНТЕКСТІ ЛІТЕРАТУРИ ІНДІЙСЬКОГО СТИЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок