Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ЖІНКИ ДО МАТЕРИНСТВА

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ЖІНКИ ДО МАТЕРИНСТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ЖІНКИ ДО МАТЕРИНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ДАНИЛЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 159.9:61
 
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ
ЖІНКИ ДО МАТЕРИНСТВА
Спеціальність 19.00.04 – медична психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди
Науковий керівник:- доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Ващенко Ірина Володимирівна,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди МОН України,
кафедра практичної психології, професор
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор,
Харченко Євген Миколайович,
Український науково-дослідний інститут
соціальної і судової психіатрії та наркології
МОЗ України, завідувач відділу медико-соціальної
експертизи та реабілітації
– кандидат психологічних наук,
Мальована Юлія Михайлівна,
Дочірнє підприємство „Укр. Центр” „Безпека”, психолог
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої, соціальної і судової психіатрії (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться 13 червня 2007 р. об 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 12 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Материнство як одна із складових репродуктивного здоров’я нації будь-якої країни знаходиться у центрі уваги і влади, і науковців. Не є винятком й Україна. Особливого значення проблема материнства набуває сьогодні. Сучасні молоді жінки виявляються психологічно непідготовленими до виконання чи не найважливішої своєї функції – материнської. На збільшення випадків переривання вагітності на пізніх термінах вагітності за відсутності на то медичних показань вказується в дослідженнях О.О. Бєлова, Б.М. Венцьківського, В.Г. Гінзбурга, А.Г. Коломійцевої, про зниження дітородної активності населення зазначають у своїх працях Н. Жилка, Т. Іркіна, В. Стешенко. Зростання кількості відмов від немовлят, поява бездоглядних дітей, дітей-жебраків - чинники самовідтворення подібної материнської функції у майбутньому (В.І. Брутман, М.Ю. Колпакова, С.А. Мінюрова, М.С. Радіонова). Проте предметом уваги науковців були не лише суто медичні, соціальні та педагогічні аспекти проблеми, а й психологічні.
Цій проблемі присвячено чимало сучасних наукових праць, де звертається увага на необхідність дослідження пренатального періоду (І.А. Аршавський, О.С. Батуєв, Н.Л. Гармашова, І.В. Добряков, Н.П. Коваленко, Н.М. Константинова, Л.В. Соколова, Г.Г. Філіппова). Вивчені взаємозв’язки між перебігом фізіологічних і нервово-психічних процесів у вагітної і реалізацією генетичного потенціалу дитини (О.С. Батуєв, Е. Берн, Л.В. Соколова); між тривожністю, що виникла у дитинстві (починаючи з тривоги під час народження і перетворення її у катастрофічний страх) і тривожністю, яка виникає пізніше і зумовлюється реакціями, що залишилися інфантильними (K. Horney). Психологічний компонент гестаційної домінанти жінки під час вагітності досліджено І.А. Аршавським, І.В. Добряковим. Особливості онтогенезу материнської сфери вивчали Н.П. Коваленко, Ю.М. Мальована, Г.Г. Філіппова.
Зв’язок між психічним здоров’ям немовляти та якістю турботи про нього матері знайшов своє відображення в роботах зарубіжних авторів (D.W. Winnicott, M.S. Mahler, D.N. Stern, S. Lebovisi, B. Golse, J. Bowlby, M. Ainsforth).
Необхідність теоретичної розробки медико-психологічного обгрунтування засобів формування у жінки психологічної готовності до материнства зумовлена як практичними запитами і потребами сім’ї та суспільства, особливо в перехідний період, так і недостатньою комплексною науковою розробкою проблеми на концептуальному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ЖІНКИ ДО МАТЕРИНСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок