Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистико-економічний аналіз рейтингових систем комерційних банків

Статистико-економічний аналіз рейтингових систем комерційних банків

Назва:
Статистико-економічний аналіз рейтингових систем комерційних банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Незнамова Аеліта Сергіївна
УДК 336.71.001.33
Статистико-економічний аналіз
рейтингових систем комерційних банків
Спеціальність 08.03.01 – статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку та аудиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Галицька Елеонора Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Головач Анатолій Варфоломійович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри статистики
кандидат економічних наук, доцент
Свистун-Золотаренко Лінеана Олександрівна,
Міжнародний інститут ринкових відносин та підприємництва – Центр “Ринок”, доцент кафедри економіко-математичних методів
Провідна установа: Науково-дослідний інститут статистики Державного комітету статистики України, відділ статистичних досліджень фінансової сфери, кредитно-грошових відносин, м. Київ
Захист відбудеться “23” травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 90-а, аудиторія 704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58, к. 12.
Автореферат розісланий “22” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Солодовникова І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі діяльність комерційних банків відбувається за постійно змінюваних загальноекономічної та соціально-політичної ситуацій, які різною мірою впливають на надійність та ефективність виконання банківськими установами своїх функцій. Лише в останні роки проблема комплексної оцінки ефективності основних банківських операцій та надійності банківської системи України почала набувати першорядного значення. Для здійснення такої оцінки банківської установи потрібен відповідний інструментарій, за допомогою якого можна оцінити в цілому діяльність комерційних банків. Таким інструментарієм є узагальнююча оцінка діяльності банку на основі рейтингів. Водночас самі банки потребують певних інструментів оцінки надійності та дохідності їх основних операцій, зокрема кредитних.
Обрана тема дисертаційного дослідження є маловивченою. Це зумовлено тим, що до початку 90-х років дослідження використання рейтингових систем у банківській сфері не велися через відсутність на той момент комерційних банків, а сучасні наукові дослідження з цієї тематики не набули широкого практичного використання в банківській діяльності. Натомість значний внесок в дослідження різних аспектів банківської діяльності зробили такі зарубіжні вчені, як І.Ансоф, В.Кромонов, В.Новікова, П.Роуз, Д.Пліон, Дж. Сінки, Є.Четиркін, П.Чумачов, А.Шматов.
Питанням вивчення банківських рейтингових систем та проведення аналізу діяльності банків приділяють певну увагу і вітчизняні вчені-статистики. Зокрема, цим проблемам присвячені наукові розробки В.В.Вітлінського, Е.В.Галицької, С.С.Герасименка, А.В.Головача, А.М.Єріної, В.Б.Захожай, І.М.Парасій-Вергуненко, О.В.Пернарівського, К.Є.Раєвського, Л.О.Свистун-Золотаренко, В.Г.Швеця та інших. Проте аналіз публікацій вітчизняних авторів з даної проблематики свідчить про те, що в Україні сутність статистичного аналізу рейтингових систем стосовно банківської діяльності розуміють дуже звужено – оцінка за допомогою рейтингів результатів роботи та стану комерційного банку як юридичної особи. Разом з тим виникає потреба дослідження не тільки діяльності комерційних банків на основі рейтингів, а й оцінки контрагентів банку – позичальників, юридичних та фізичних осіб.
Саме недостатність вивчення даних питань вимагає проведення подальших теоретичних досліджень сукупності проблем, пов’язаних з використанням рейтингових систем у банківських сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Статистико-економічний аналіз рейтингових систем комерційних банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок