Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КІЛЬКІСНИХ І ЯКІСНИХ ПАРАМЕТРІВ ЛАБРАДОРИТОВИХ ПОКЛАДІВ З МЕТОЮ ЇХ ГЕОМЕТРИЗАЦІЇ

РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КІЛЬКІСНИХ І ЯКІСНИХ ПАРАМЕТРІВ ЛАБРАДОРИТОВИХ ПОКЛАДІВ З МЕТОЮ ЇХ ГЕОМЕТРИЗАЦІЇ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КІЛЬКІСНИХ І ЯКІСНИХ ПАРАМЕТРІВ ЛАБРАДОРИТОВИХ ПОКЛАДІВ З МЕТОЮ ЇХ ГЕОМЕТРИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
КОТЕНКО ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 622.1:622.271+622.35
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КІЛЬКІСНИХ І
ЯКІСНИХ ПАРАМЕТРІВ ЛАБРАДОРИТОВИХ
ПОКЛАДІВ З МЕТОЮ ЇХ ГЕОМЕТРИЗАЦІЇ
Спеціальність 05.15.01 – Маркшейдерія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геотехнологій та промислової екології гірничо-екологічного факультету Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : | доктор технічних наук, професор
Бакка Микола Терентійович, завідувач кафедри геотехнологій та промислової екології гірничо-екологічного факультету Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Зеленський Олександр Семенович, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України;
кандидат технічних наук
Бруй Ганна Валеріївна, асистент кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: | кафедра геоінформатики і геодезії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 3 липня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий 1 червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д. т. н., професор О.М. Голишев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна володіє великими запасами декоративно-облицювального каменю. На сьогодні виявлено понад 300 родовищ та проявів декоративного каменю. Станом на 01.01.2006 р. державним балансом запасів корисних копалин України враховано 172 родовища із запасами 309 ,0 тис. м3 категорій А+В+С1 і 46 ,2 тис. м3 категорії С2.
Завдяки високим декоративним, фізико-механічним та технологічним властивостям декоративний камінь України посідає чинне місце на світовому ринку.
Каменеобробна галузь України за темпами розвитку випереджує каменедобувну галузь, а тому на ринку декоративного каменю нашої держави спостерігається дефіцит на якісну блочну сировину, особливо в секторах високодекоративних різновидів природного каменю. Каменедобувні підприємства України мають поки що недосконалі технології видобування, внаслідок чого, при достатніх розвіданих запасах декоративної сировини, вони не можуть перекрити дефіцит в якісних блоках. На ефективність видобувних робіт і на якість блоків значний вплив має тріщинуватість масиву загалом і окремих ділянок родовища зокрема. Для досягнення високої ефективності видобувних робіт необхідно гірничі роботи організовувати з врахуванням тріщинуватості масиву і проводити детальні структурні дослідження ділянок, які готуються до видобувних робіт. Такі дослідження найкраще проводити методами геометризації на основі визначених кількісних параметрів тріщинуватості та оцінки форм і розмірів природних окремостей покладу декоративного каменю.
Таким чином, розробка методики оцінки кількісних і якісних параметрів покладів декоративного каменю з метою їх геометризації сьогодні є актуальною науково-практичною задачею, розв’язання якої дасть змогу підвищити ефективність технології видобування декоративного каменю та покращити якість блочної сировини.
Науковою задачею роботи є встановлення закономірностей кутових співвідношень між системами тріщин, розвинених в межах родовища, і визначення основних видів природних окремостей, що зустрічаються на лабрадоритових родовищах декоративного каменю в межах Українського кристалічного щита (УКЩ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОЦІНКИ КІЛЬКІСНИХ І ЯКІСНИХ ПАРАМЕТРІВ ЛАБРАДОРИТОВИХ ПОКЛАДІВ З МЕТОЮ ЇХ ГЕОМЕТРИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок