Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОТОКСИКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКІВ ПРЕМІС 25 І ПАНОКТИН ТОТАЛЬ НА ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУРАХ В УМОВАХ ПРИКАРПАТТЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЕКОТОКСИКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКІВ ПРЕМІС 25 І ПАНОКТИН ТОТАЛЬ НА ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУРАХ В УМОВАХ ПРИКАРПАТТЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОТОКСИКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКІВ ПРЕМІС 25 І ПАНОКТИН ТОТАЛЬ НА ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУРАХ В УМОВАХ ПРИКАРПАТТЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ І БІОТЕХНОЛОГІЇ
На правах рукопису
КОЛОМІЄЦЬ НАТАЛІЯ ДМИТРІВНА
УДК: 632.95.024:633/635
ЕКОТОКСИКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКІВ ПРЕМІС 25 І ПАНОКТИН ТОТАЛЬ НА ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУРАХ В УМОВАХ ПРИКАРПАТТЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.16 -- екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ -- 2004
Дисертацією є рукопис
 
Дисертаційна робота виконана в лабораторії моніторингу пестицидів відділу екотоксикології Інституту агроекології та біотехнології УААН.
Науковий керівник -- | доктор сільськогосподарських наук, професор КАВЕЦЬКИЙ Володимир Миколайович,
Інститут екогігієни і токсикології ім.Л.І.Медведя, завідувач лабораторії екотоксикології і гігієни агрохімікатів
Офіційні опоненти -- | доктор сільськогосподарських наук, професор
БУБЛИК Людмила Іванівна,
Інститут захисту рослин УААН,
завідувач лабораторії аналітичної
хімії пестицидів;
доктор сільськогосподарських наук, професор ЖЕРЕБКО Володимир Михайлович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри хімічного захисту рослин |
Провідна установа : | Білоцерківський Державний аграрний університет. |
Захист відбудеться “_5___“ ____липня _______ 2004 року о _13___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 в Інституті агроекології і біотехнології УААН за адресою : 03143, м.Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології і біотехнології УААН за адресою : 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий 02.06.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Моклячук Л.І. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Засоби хімічного захисту рослин дозволяють зберегти до 20% урожаю сільськогосподарських культур і зменшити затрати на механізовану та ручну працю, але їх негативний вплив на навколишнє середовище переріс у потужний постійно діючий фактор екологічного ризику. Сучасні агроекотоксикологічні проблеми застосування пестицидів вимагають визначення екотоксикологічних критеріїв їх небезпеки.
Актуальною проблемою екотоксикології, пов’язаною з безпечним вико-ристанням пестицидів, є удосконалення підходів до оцінки їх негативної дії. Здатність пестицидів переходити по системі “грунт – рослина” і накопичуватись у врожаї вирощених культур та їх неоднакова персистентність у різних грунтово-кліматичних умовах вимагає перед впровадженням у сільськогосподарське виробництво попередньої перевірки їх у конкретних агроценозах України. Екотоксикологічна оцінка засобів захисту рослин включає систему спостережень, оцінку і прогноз рівня забруднення пестицидами з наступною розробкою заходів по оздоровленню навколишнього середовища.
Дослідження по вивченню нових протруйників Преміс 25, 2,5% т.к.с. і Паноктин тоталь, 32,5% т.к.с. (Преміс тотал) у Прикарпатті й Лісостепу України є актуальними і необхідними згідно Постанови Кабінету Міністрів від 4 березня 1996 року № 295 “Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, ведення переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.” Випробування указаних фунгіцидів дало можливість розробити рекомендації для застосування їх у сільськогосподарському виробництві України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень є складовою частиною програм ІАБ УААН: “Розробити інтегральні екотоксикологічні принципи нормування і критерії оцінки потенційного і фактичного рівня небезпеки забруднення засобами хімізації сільського господарства агроландшафтів України” (№ ДР 0197 U 015309); “Провести випробування протруйника Паноктин тоталь на ярому ячмені” (№ ДР 0196 U 009418); “Провести випробування протруйників Преміс 25 і Паноктин тоталь на озимій пшениці” (№ ДР 0196 U 015749).
Мета досліджень полягала в екотоксикологічному обгрунтуванні застосування нових протруйників зернових культур в умовах Прикарпаття та Лісостепу України і виявленні впливу цих препаратів на метаболізм рослин, урожай і його якість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОТОКСИКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКІВ ПРЕМІС 25 І ПАНОКТИН ТОТАЛЬ НА ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУРАХ В УМОВАХ ПРИКАРПАТТЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок