Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖФАЗНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СИСТЕМІ ВОДА-КЛІТИНИ-БІЛОК-КРЕМНЕЗЕМ МЕТОДАМИ 1Н ЯМР СПЕКТРОСКОПІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖФАЗНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СИСТЕМІ ВОДА-КЛІТИНИ-БІЛОК-КРЕМНЕЗЕМ МЕТОДАМИ 1Н ЯМР СПЕКТРОСКОПІЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖФАЗНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СИСТЕМІ ВОДА-КЛІТИНИ-БІЛОК-КРЕМНЕЗЕМ МЕТОДАМИ 1Н ЯМР СПЕКТРОСКОПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Туранська Світлана Петрівна
УДК 541.183
ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖФАЗНИХ ВЗАЄМОДІЙ
У СИСТЕМІ ВОДА-КЛІТИНИ-БІЛОК-КРЕМНЕЗЕМ
МЕТОДАМИ 1Н ЯМР СПЕКТРОСКОПІЇ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Туров Володимир Всеволодович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник,
м. Київ
доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
вчений секретар,
м. Київ
Провідна установа: Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А. В. Думанського НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться 29 червня 2006 року о 12 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: вченому секретарю спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 при Прикарпатському національному університеті, вул. Шевченка, 57, м. Івано-Франківськ, Україна, 76025.
Автореферат розісланий 25 травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 Кланічка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження процесів взаємодії клітин з поверхнею твердого тіла є важливими при вирішенні багатьох біотехнологічних задач, зокрема, для одержання продуктів клітинного біосинтезу. Новітні адсорбенти для вилучення мікроорганізмів знаходять широке застосування як при очищенні стічних вод, так і для детоксикації організму. Взаємодія клітин з твердою поверхнею може бути небажаною і призводити до серйозних руйнівних наслідків через корозію матеріалів або їх деструкцію. Вивчення взаємодії синтетичних і природних матеріалів з живими клітинами з метою створення штучних органів є актуальними для багатьох галузей медицини: ортопедії, офтальмології, стоматології, кардіології, імунології тощо. Відомо, що імплантація ряду матеріалів у живий організм може викликати такі небезпечні реакції, як адсорбцію білків, адгезію клітин, зсідання крові.
Біологічна реакція на імплантат, або адсорбент залежить від міжфазної енергії матеріалів і клітин, яка обумовлює структуру води поблизу поверхні. Локальні властивості приповерхневих шарів води, у свою чергу, безпосередньо визначають характер взаємодії клітина-поверхня. Тому дослідження структури води поблизу поверхні дозволить характеризувати поверхневі властивості матеріалу і передбачити біологічну відповідь на нього. Величини міжфазної енергії клітина-поверхня і енергії взаємодії клітин з водою можуть свідчити про напрямок і силу взаємодії клітин з твердою поверхнею, тому наукове обгрунтування надійного неруйнівного методу для визначення параметрів міжфазних взаємодій у системі клітини – вода – тверда поверхня є необхідним при створенні матеріалів технічного, біотехнологічного, медичного призначення (оцінка адгезивної здатності, або резистентності по відношенню до клітин; встановлення напрямку модуляції поверхневих властивостей шляхом, наприклад, модифікації їх поверхні синтетичними полімерами чи високомолекулярними речовинами природного походження; розробка сорбентів для розділення і очищення клітинного матеріалу, видалення забруднювачів, важких металів, органічних речовин; стабілізація систем доставки лікарських препаратів і продовження терміну їх циркуляції у кров’яному руслі, тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖФАЗНИХ ВЗАЄМОДІЙ У СИСТЕМІ ВОДА-КЛІТИНИ-БІЛОК-КРЕМНЕЗЕМ МЕТОДАМИ 1Н ЯМР СПЕКТРОСКОПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок