Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РАННЬОЇ ШКІЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ І ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РАННЬОЇ ШКІЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ І ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РАННЬОЇ ШКІЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ І ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Дзюбко Людмила Віталіївна
УДК 37.015.3
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
РАННЬОЇ ШКІЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ
І ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
БОНДАРЕНКО ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ,
Київський державний лінгвістичний
університет, кафедра психології, завідувач
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
МОЛЯКО ВАЛЕНТИН ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія психології творчості, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
БУЛАХ ІРИНА СЕРГІЇВНА,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра психології, докторант
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, кафедра
загальної і експериментальної психології, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 26 вересня 2000 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 23 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор психологічних наук БАЛЛ Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кардинальні зміни в соціокультурній ситуації, що відбулися в країні за останнє десятиліття, породжують нові реалії, які потребують наукового осми-слення і якісно нових підходів до їх вивчення і практичного врахування. На сучасному етапі становлення в Україні громадянського суспільства виняткового значення набуває наукове дослідження та вирішення соціокультурних, соціально-психологічних та особистісних аспектів проблеми подолання шкільної дезадаптації.
Аналіз психологічної літератури, спостереження вчителів свідчать про те, що дезадаптація як психологічний феномен спостерігається в значної кількості школярів України. З кінця 70-х років дезадаптація відзначається і в цілому ряді інших країн - як розвинутих в економічному відношенні (США, Франція, Швеція, Японія), так і в країнах третього світу (Bennet A., Stirling J., Charlesworth W., Azarnow J., Callan J., Shorpita B., Flakierska N., Grannel de Alkaz E. та ін). Причини виникнення цього явища тлумачаться фахівцями залежно від конкретної соціально-економічної та політичної ситуації в тій чи іншій країні.
Переважна більшість вітчизняних психологічних досліджень, присвячених соціальній дезадаптації школярів, зосереджена на описі підліткового віку, в межах якого традиційна “важковиховуваність” розглядається як одне із найменш небезпечних явищ серед девіантних форм соціально де-задаптованої поведінки, як-от: аддиктивної, кримінальної, деструктивної та ін. Водночас шкільна дезадаптація саме в молодшому шкільному віці, за винятком активної констатації феномена, звичними посиланнями на відсутність готовності до навчання в школі й індивідуальну вразливість організму та ЦНС залишається недостатньо дослідженою. Варто зазначити, що за різними джерелами від 20% до 56% учнів початкових класів відчувають виражені психологічні труднощі в пристосуванні до шкільного життя. При цьому рівень шкільної дезадаптації дітей та форми її вияву коливаються від легких поведінкових і мотиваційних порушень (реакцій явного або прихованого протесту) до повної відмови відвідувати школу (М.М.Заваденко, 1995; О.І.Захаров, 1998; І.О.Коробейніков, 1990; Н.Ю.Максимова, 1997; В.М.Оржеховська, 1996 та ін.). Потреби початкової школи, зокрема перехід на навчання з 6 років, вимагають знаходження шляхів зняття дезадаптації молодшого школяра (ранньої шкільної дезадаптації – РШД) як негативного явища, що заважає своєчасній і повноцінній соціалізації дитини, формуванню її особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РАННЬОЇ ШКІЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ І ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок