Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ПАРАМЕТРА ПОСТІЙНОГО СИГНАЛУ ПРИ БЛИЗЬКИХ ДО ГАУССІВСЬКИХ АДИТИВНИХ ЗАВАДАХ

ОЦІНКА ПАРАМЕТРА ПОСТІЙНОГО СИГНАЛУ ПРИ БЛИЗЬКИХ ДО ГАУССІВСЬКИХ АДИТИВНИХ ЗАВАДАХ

Назва:
ОЦІНКА ПАРАМЕТРА ПОСТІЙНОГО СИГНАЛУ ПРИ БЛИЗЬКИХ ДО ГАУССІВСЬКИХ АДИТИВНИХ ЗАВАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРОВ Артем Володимирович
УДК 621.391
ОЦІНКА ПАРАМЕТРА ПОСТІЙНОГО СИГНАЛУ ПРИ БЛИЗЬКИХ
ДО ГАУССІВСЬКИХ АДИТИВНИХ ЗАВАДАХ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор КУНЧЕНКО Юрій Петрович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор ЛУЖЕЦЬКИЙ Володимир Андрійович, Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри захисту інформації;
лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор БІЛЕЦЬКИЙ Анатолій Якович, Національний авіаційний університет, м. Київ, завідувач кафедри радіоелектроніки.
Провідна установа Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра прикладної математики, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться " січня 2006 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий " 8 " грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Палагін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одною з основних проблем дослідження статистичної теорії обробки сигналів є проблема синтезу методів та алгоритмів оптимального оцінювання інформаційних параметрів сигналів, що приймаються на тлі завад. Вирішенням цієї проблеми займалися всесвітньо відомі вчені Н. Вінер, К. Шенон, Д. Мідлтон, Г. Ван Тріс, Р. Фано, К. Хелстром і ряд інших. Велика увага приділялася розробці теорії оптимального оцінювання в колишньому Радянському Союзі. Вчені В.О. Котельников, І.Н. Аміантов, Л.С. Гуткін, Є. І. Куліков, Б.Р. Льовін, В.Г. Рєпін, Ю.Г. Сосулін, Г.П. Тартаковський, В.І. Тихонов, А.П. Трифонов та інші внесли значний вклад в теорію оцінювання. Великий внесок у розвиток даної теорії зробили також такі українські вчені, як Я.Д. Ширман, С.Є. Фалькович, В.М. Манжос, П.Є. Баранов, А.Я. Білецький, Т.К. Вінцюк, Я.П. Драган, Ю.П. Кунченко, В.О. Омельченко, М.О. Шутко, І.М. Яворський та інші.
Розробка ефективних методів та алгоритмів обробки сигналів, що приймаються при різних завадах, є важливою і актуальною проблемою в статистичній радіотехніці, радіолокації і системах зв'язку. Більшість задач, що розв’язуються в даний час, належать до синтезу оптимальних алгоритмів, коли сигнал приймається в присутності гауссівських завад. Проте гауссівські завади не охоплюють всього різноманіття завад, що реально існують в каналах зв'язку. Тому актуальним завданням є розробка методів та алгоритмів оцінювання параметрів сигналів, що приймаються в присутності негауссівських завад. Ця актуальність зростає в зв'язку з тим, що в загальнотеоретичному плані негауссівські завади дозволяють синтезувати точніші вимірювачі, в порівнянні з оптимальними вимірювачами параметрів сигналу, що приймаються при гауссівських завадах.
При синтезі оптимальних вимірювачів параметрів сигналів, що приймаються при негауссівських завадах, виникає ряд теоретичних проблем, які полягають в тому, що відсутній єдиний спосіб опису негауссівських завад і відсутня єдина теорія синтезу оптимальних вимірювачів параметрів при цих завадах. Одна з ефективних моделей негауссівських завад запропонована А.М. Малаховим – це моментно-кумулянтний опис випадкових величин. На підставі цього опису Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА ПАРАМЕТРА ПОСТІЙНОГО СИГНАЛУ ПРИ БЛИЗЬКИХ ДО ГАУССІВСЬКИХ АДИТИВНИХ ЗАВАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок