Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МОВНІ ЗАСОБИ ТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ)

Загрузка...

МОВНІ ЗАСОБИ ТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ) / сторінка 2

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ ТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Тема дисертації відповідає профілю досліджень, що здійснюються на кафедрі української мови Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за програмою „Аналіз системи рівнів української мови XVII-ХХІ століть”. Дослідження проводилося в межах відповідних наукових напрямів, включених до комплексного плану науково-дослідної роботи ХНУ імені В. Н. Каразіна.
Мета роботи полягає в тому, щоб визначити особливості комічного в українській поезії другої половини ХХ століття та виявити й дослідити лексико-фразеологічні засоби його творення.
Завдання роботи:– 
визначити зміст естетичної категорії “комічне” та схарактеризувати різновиди комічного – іронію, гумор, сатиру і сарказм;– 
виявити мовні засоби й форми вираження комічного в українській поезії означеного періоду;– 
схарактеризувати загальномовне й індивідуальне начало в художній маніфестації іронії та сарказму;– 
розглянути естетичні та смислові трансформації семантики мовних одиниць при їх використанні як засобу творення комічного;– 
проаналізувати характерні мовні засоби творення комічного з огляду на еволюцію мови української поезії ХХ ст. та розвиток ідіостилів;– 
дослідити вербальну форму комічного як спосіб вираження ставлення автора до дійсності.
Об’єкт дослідження – мова української поезії другої половини ХХ століття.
Предмет дослідження – вербальні засоби творення комічного в мові української поезії вказаного періоду.
Джерельною базою є твори українських поетів другої половини ХХ століття. Усього до аналізу залучено творчий доробок близько 50-ти поетів, які представляють основні періоди та стильові напрями розвитку української поезії означеного періоду.
Методологічною основою роботи є вироблені у вітчизняному та зарубіжному мовознавстві положення про мову як культурний поліфункціональний феномен; категоріальні риси поетичної мови, детерміновані специфікою взаємозв’язку загального, окремого й часткового; про соціально-психологічне та світоглядне підґрунтя комічного й характерні форми його мовного вираження.
Методи наукового дослідження: описовий, семантичного аналізу, лінгвостилістичний, контекстологічний.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в дисертації вперше в сучасному українському мовознавстві на лінгвістичному рівні досліджено явище комічного в українській поезії другої половини ХХ століття, визначено й всебічно схарактеризовано лексико-фразеологічні засоби його творення.
Теоретичне значення дослідження: у роботі поглиблено й доповнено вироблені в українському мовознавстві знання про функціональну специфіку мовних засобів творення комічного; визначено місце й роль комічного в усіх його типологічних виявах в українській поезії другої половини ХХ століття; виявлено динаміку і своєрідність мовних засобів залежно від особливостей індивідуального стилю письменника.
Практичне значення роботи. Матеріали та результати дослідження можуть бути використані в навчальних курсах зі стилістики, лексикології, у роботі наукових семінарів, у лексикографічній та фразеологічній практиці, зокрема при укладанні словників мови письменників.
Апробація роботи. Основні положення й результати дослідження обговорювалися на 5-ти наукових конференціях (у тому числі – двох міжнародних): “Тенденції розвитку української літератури та літературної критики нових часів” (Харків, 1996), науковій конференції за підсумками виконання комплексної цільової програми “Економічне, політико-правове і духовне життя в Україні та розвиток особистості” (Харків, 2003), “Проблеми розвитку суспільства: системний підхід” (Харків, 2006), Міжнародній науковій конференції “Актуальні проблеми сучасної лексикології і граматики слов’янських мов” (Вінниця, 2003), Міжнародній науковій конференції “Традиції Харківської лінгвістичної школи у світлі актуальних проблем сучасної філології.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ ТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок