Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ВЛАСТИВОСТІ НАПОВНЕНИХ НАПІВВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК НА ОСНОВІ ПОЛІЕПОКСИТРИАЗИНІВ І ПОЛІУРЕТАНУ

ФОРМУВАННЯ І ВЛАСТИВОСТІ НАПОВНЕНИХ НАПІВВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК НА ОСНОВІ ПОЛІЕПОКСИТРИАЗИНІВ І ПОЛІУРЕТАНУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ВЛАСТИВОСТІ НАПОВНЕНИХ НАПІВВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК НА ОСНОВІ ПОЛІЕПОКСИТРИАЗИНІВ І ПОЛІУРЕТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,74 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
СЛІНЧЕНКО
Олена Анатоліївна
УДК 541.64:539.2
ФОРМУВАННЯ І ВЛАСТИВОСТІ НАПОВНЕНИХ
НАПІВВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК
НА ОСНОВІ ПОЛІЕПОКСИТРИАЗИНІВ І
ПОЛІУРЕТАНУ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі взаємопроникних полімерних сіток і систем Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук Файнлейб Олександр Маркович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, провідний науковий співробітник відділу взаємопроникних полімерних сіток і систем
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, професор Шаповал Галина Сергіївна,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу електрохімії органічних сполук
Провідна організація:
Львівський державний університет імені Івана Франка,
кафедра фізичної і колоїдної хімії, МО України
Захист відбудеться « 6 » жовтня 1999р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 при Інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України /253160, м.Київ, Харківське шосе, 48; тел. (044) 551-03-86, факс (044) 552-40-64/.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (Харківське шосе, 48).
Автореферат розіслано « 2 » вересня 1999 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01,
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Полімерні системи, сформовані за принципом ВПС, широко використовуються як сполучники для полімерних композиційних матеріалів, властивості яких багато в чому залежать від взаємодії компонентів сполучного один з одним та їхньої взаємодії з наповнювачем. Відповідно до теоретичних уявлень, що розвиваються школою Ю.С. Ліпатова, властивості наповнених ВПС визначаються головним чином впливом твердої поверхні наповнювача на кінетику формування компонентів і процеси мікрофазового розділення в системі. Тому дослідження процесів формування таких багатокомпонентних систем, як наповнені ВПС, з метою з'ясування механізму формування такого роду систем і скерованого регулювання кінцевих властивостей композитів є актуальною.
Ступінь дослідження тематики. Перші роботи, присвячені дослідженню властивостей наповнених ВПС були виконані Ю.С. Ліпатовим і Л.М. Сергеєвою в 1974 р. Всі наступні роботи з наповнених ВПС виконувались, в основному, в ІХВС НАН України. Дана робота виконана в рамках досліджень ІХВС НАН України згідно темам: «Пошук шляхів створення композиційних полімерних матеріалів на основі нових багатокомпонентних в'яжучих і наповнювачів спеціального призначення» (1993-1994), номер державної реєстрації РК-1093U040042; «Принципи створення нових полімер-олігомерних композицій для одержання взаємопроникних полімерних сіток і функціональних полімерних композитів на їхній основі» (1995-1997), номер державної реєстрації 01.95.U003937.
Мета і задачі роботи. Мета роботи полягала у встановленні кінетичних закономірностей формування триазинвмісних напів-ВПС у присутності наповнювачів з різною природою поверхні, дослідження фазової структури і деяких властивостей одержуваних наповнених напів-ВПС.
У зв'язку з цим розвязувались таки задачі:
- одержання двох видів напів-ВПС: 1 - на основі сітчастого кополімеру диціанового ефіру бісфенолу А з епоксиолігомером ЕД-20 і лінійного поліуретану (напів- ВПС-1), 2 - на основі сітчастого кополімеру термообробленого 4,4'-дифенілметан-діізоціанату з епоксиолігомером ЕД-20 і лінійного поліуретану (напів-ВПС-2);
- одержання наповнених дисперсним і волокнистим наповнювачами напів-ВПС;
- дослідження хімічних перетворень і кінетики формування компонентів у ненаповнених і наповнених напів-ВПС;
- дослідження впливу наповнювачів на мікрофазову структуру напів-ВПС;
- проведення порівняльних досліджень деяких властивостей ненаповнених і наповнених напів-ВПС;
- дослідження впливу поверхневої модифікації наповнювача на кінетику формування і властивості напів-ВПС і їх індивідуальних компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ВЛАСТИВОСТІ НАПОВНЕНИХ НАПІВВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК НА ОСНОВІ ПОЛІЕПОКСИТРИАЗИНІВ І ПОЛІУРЕТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок