Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРТОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ (НА ПРИКЛАДІ ЗОНИ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

КАРТОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ (НА ПРИКЛАДІ ЗОНИ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

Назва:
КАРТОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ (НА ПРИКЛАДІ ЗОНИ АВАРІЇ НА ЧАЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут географії
ТІТОВА СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 528.92:65.011.56
КАРТОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО
МОНІТОРИНГУ
(НА ПРИКЛАДІ ЗОНИ АВАРІЇ НА ЧАЕС)
Спеціальність 11.00.12 - географічна картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії Національної академії наук України.
Науковий керівник - доктор географічних наук Пархоменко Галина Орестівна, Інститут географії НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Левицький Іван Юрійович Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідуючий кафедрою фізичної географії та картографії кандидат географічних наук Даценко Людмила Миколаївна ЗАТ “Інститут передових технологій”, заступник директора
Провідна установа - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 15.01. 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44)
Автореферат розіслано 11.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Г.П.Підгрушний
Актуальність теми зумовлена сучасною еколого-географічною ситуацією України, необхідністю її моніторингу, зокрема радіоекологічною ситуацією, яка є наслідком дії аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).
Певне віддалення у часі від екстремальних подій, спричинених Чорнобильською катастрофою, дає змогу вважати актульним визначення етапів радіоекологічного моніторингу, ступеню картографічного забезпечення комплексів наукових досліджень та практичних заходів на кожному з них, аналіз та узагальнення досвіду картографічного втілення результатів радіоекологічних досліджень та визначення тематичних параметрів картографічних систем, які потрібно створювати як під час надзвичайної техногенно-екологічної ситуації рангу Чорнобильської, так і після визначення об'єктних і територіальних параметрів впливу радіаційного забруднення на людей і навколишнє середовище в подальші періоди.
Результати радіоекологічних досліджень лише частково відображено на картах, різних за тематикою, призначенням, масштабами й територіальними осередками в межах зони впливу аварії на ЧАЕС. Картографічне втілення сучасних даних про радіоекологічну ситуацію обмежене лише фактологічними картами забруднення зони радіонуклідами і відірване від реципієнтів впливу (населення і довкілля), що не можна вважати достатнім картографічним забезпеченням радіоекологічного моніторингу, метою якого є висвітлення шляхів вирішення проблем безпечного для життєдіяльності людей навколишнього середовища.
Експериментально-практична розробка та створення радіоекологічного атласу одного з адміністративних районів є актуальною не лише щодо застосування методів картографічного моделювання території, що зазнала радіаційного забруднення, а й щодо побудови типової картографічної моделі-зразка узагальнення радіоекологічної інформації. Це зумовило вибір теми дисертаційної роботи та модельного регіону.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям досліджень пов'язаний з дослідженням за “Програмою вивчення наслідків Чорнобильської катастрофи та реабілітації території Полісся” (“програма Полісся”), яка виконувалася на умовах госпдоговору № 132/92 в Інституті географії НАН України в 1992-1995 рр. Продовження дисертаційного дослідження відбувалося у рамках держбюджетної теми № 97-106 кафедри геодезії та картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Розробка основ тематичного ГІС-картографування для потреб освіти в Україні” за 1997-2000 рр. (ДР № 0197U 003083).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КАРТОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ (НА ПРИКЛАДІ ЗОНИ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок