Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО КОМПЛЕКСНОГО ПРИРОДНОГО ПРЕПАРАТУ З АНТИМІКРОБНИМИ ТА ІМУНОМОДуЛЮЮЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО КОМПЛЕКСНОГО ПРИРОДНОГО ПРЕПАРАТУ З АНТИМІКРОБНИМИ ТА ІМУНОМОДуЛЮЮЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО КОМПЛЕКСНОГО ПРИРОДНОГО ПРЕПАРАТУ З АНТИМІКРОБНИМИ ТА ІМУНОМОДуЛЮЮЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я україни
Національний фармацевтичний університет
Шпичак Олег Сергійович
УДК: 615.23:615.014.24:615.32:616.002.5
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО КОМПЛЕКСНОГО ПРИРОДНОГО ПРЕПАРАТУ З АНТИМІКРОБНИМИ
ТА ІМУНОМОДуЛЮЮЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: | заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
СПИРИДОНОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
Державне підприємство "Державний науковий центр лікарських засобів", замісник головного редактора журналу "Фармаком"
доктор фармацевтичних наук, професор
Гладишев віталій валентинович
Запорізький державний медичний університет,
кафедра технології ліків
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра промислової фармації
Захист відбудеться "18" березня 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01. при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002. м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий "_15" лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення асортименту готових лікарських засобів має першорядне значення у справі медичного забезпечення населення високоефективними препаратами для лікування ряду захворювань. Вирішенню цієї проблеми сприяє пошук і впровадження нових оригінальних лікарських засобів та науково обґрунтована технологія їх виготовлення на підставі останніх досягнень науки і техніки. Важливу роль у цьому відношенні відіграють сполуки природного походження, зокрема, продукти бджільництва, особливо біомаса великої бджолиної вогнівки (БВБВ) препарати якої виявляють виражену імуномодулюючу та антимікробну активність.
З даних літератури відомо, що на початку ХХ століття видатний російський вчений І.І. Мечников досліджував личинки бджолиної вогнівки з метою створення протитуберкульозної вакцини. Дослідження І.І. Мечникова були продовжені його учнем проф. С.І. Метальниковим, який, вивчаючи імунітет бджолиної вогнівки, продемонстрував надзвичайно високу стійкість її личинок по відношенню до мікобактерій туберкульозу та деяких інших патогенних мікроорганізмів.
В літературних джерелах є також відомості про застосування в терапії органів дихальної системи та деяких форм туберкульозу лікарської рослинної сировини (ЛРС), яка підсилює фармакологічну дію препаратів означеної направленості та знижує їх побічні ефекти.
У зв'язку з цим, розробка складу та технології нового природного комплексного препарату у вигляді складної настойки на основі БВБВ та ЛРС є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідницьких робіт Національного фармацевтичного університету (№ держреєстрації 0103U000476) та за пріоритетним Державним замовленням МОЗ України "Створення та впровадження в медичну практику протитуберкульозних препаратів на основі похідних хіноліну, його фторованих аналогів і прополісу" (№ держреєстрації 0102U0041197).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є теоретичне і експериментальне обґрунтування складу та розробка технології комплексного лікарського препарату на основі БВБВ та ЛРС у формі складної настойки.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні завдання:
§ проаналізувати і узагальнити сучасні дані літератури щодо застосування природних імуномодулюючих засобів в терапії захворювань верхніх дихальних шляхів та туберкульозу;
§ розробити та затвердити технічні умови на БВБВ;
§ провести біофармацевтичні дослідження з метою обґрунтування оптимального складу комплексного препарату;
§ розробити технологію лікарського препарату у вигляді складної настойки на основі БВБВ та ЛРС;
§ вивчити фізико-хімічні властивості, провести якісне та кількісне визначення біологічно-активних речовин, встановити термін, умови зберігання та стабільність настойки;
§ розробити проекти аналітичної нормативної документації (АНД) та технологічного регламенту на лікарський препарат;
§ провести фармакологічні та мікробіологічні дослідження комплексного препарату: визначити імуномодулюючу, антимікробну, протитуберкульозну дію, та гостру і хронічну токсичність досліджуваного лікарського препарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО КОМПЛЕКСНОГО ПРИРОДНОГО ПРЕПАРАТУ З АНТИМІКРОБНИМИ ТА ІМУНОМОДуЛЮЮЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок