Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ С.П.ШЕЛУХІНА

ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ С.П.ШЕЛУХІНА

Назва:
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ С.П.ШЕЛУХІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯЦИШИНА Оксана Яківна
УДК 94 (477):321
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
С.П.ШЕЛУХІНА
 
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країна Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович,
Київський національний лінгвістичний університет,
Завідувач кафедри історії України і зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Андрусишин Богдан Іванович,
Київський національний педагогічний університет
ім. М.Драгоманова,
завідувач кафедри теорії й історії держави і права,
декан соціально-гуманітарного факультету
кандидат історичних наук, доцент
Геращенко Тетяна Сталівна,
Запорізький юридичний університет,
доцент кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться “08” жовтня 2004 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.05 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.V, ауд. 326).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України (69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського 66, корп. II).
Автореферат розісланий “06” вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суспільно-політичні процеси в Україні в добу національно-визвольних змагань важко уявити без конкретних історичних постатей. Аналіз їх життєвого шляху та громадсько-політичної діяльності дає можливість глибше осмислити конкретно-історичні події та явища і розкрити зміст та специфіку суспільних рухів, абстрагуватись від притаманних радянській історіографії стереотипів щодо місця і ролі особи в історії. Новітню історію України творило чимало непересічних особистостей, контроверсійно оцінених сучасниками, доля яких була нерозривно пов’язана з українським національним відродженням та громадсько-політичними силами, що активно діяли в еміграції після поразки національно-визвольного руху в Україні. Їх життя і діяльність – це неабиякий досвід для нинішнього складного процесу державотворення, становлення демократичного правового суспільства.
Серед широкого загалу науковців і громадсько-політичних діячів на зламі ХІХ і ХХ століть, які брали участь в українському русі виділяється постать Сергія Павловича Шелухіна. Вивчення його життя і творчості, дає можливість краще зрозуміти політичні процеси минулого, розкрити роль і місце особи у національно-визвольних змаганнях, поповнити теоретичну основу сучасного державотворення.
Життєвий і творчий шлях С. Шелухіна, його наукова, епістолярна спадщина до цього часу залишаються не вивченими. Багатогранна і плідна громадсько-політична та наукова діяльність С. Шелухіна, без сумніву, заслуговує на спеціальне дослідження. Воно дозволить показати внесок цієї непересічної особи в громадські і політичні процеси в Україні, зміцнення міжнародного статусу української еміграції, вивчення українського права та історії.
Вчений-правник, історик, політик, громадський діяч, активний учасник визвольних змагань, теоретик історико-правових підстав української державності, публіцист та літератор – так коротко можна охарактеризувати сферу діяльності С. Шелухіна. Його наукова та суспільно-політична спадщина є важливою складовою частиною, своєрідним правовим виміром державотворчого процесу в Україні. Однак і особистість С. Шелухіна і його суспільна, політична, державотворча та наукова діяльність до цього часу залишалися поза увагою дослідників. Певною мірою це можна пояснити поміркованою позицією С. Шелухіна, прагненням у критичні часи керуватися голосом права і науки, а не політичними гаслами і символами, що було притаманним багатьом діячам революційної доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ С.П.ШЕЛУХІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок