Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ У СУЧАСНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ У СУЧАСНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ У СУЧАСНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,69 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
тАРАСИШИНА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 340.12:172 (477)
СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ
У СУЧАСНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Оборотов Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри теорії держави і права,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Козюбра Микола Іванович,
Національний університет
"Києво-Могилянська Академія",
завідувач кафедри державно-правових наук
кандидат юридичних наук, професор
Погрібний Ігор Митрофанович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ,
начальник кафедри теорії та
історії держави та права
Захист відбудеться 17 травня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою:
65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий «____» ___________ 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Р. Біла


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У правовому житті сучасного суспільства проблема взаємозв'язку справедливості і толерантності набуває нових рис, особливої актуальності, що відкриває можливості для досліджень її у сфері юриспруденції, зокрема в загальнотеоретичному правознавстві. Важливість цієї проблеми зумовлена тим, що поняття справедливості та толерантності нерозривно пов'язані із застосуванням права, формами його реалізації, здійсненням юридичної діяльності, а також забезпеченням прав і законних інтересів особи.
З теоретичної точки зору важливість проблематики справедливості та толерантності в правовому житті полягає в тому, що вони належать до універсальних категорій юридичної науки, є своєрідним інструментом наукового аналізу у правовій сфері, забезпечують реалізацію права, дотримання прав людини тощо.
Особливої значимості справедливість і толерантність набувають у практичному житті правової держави і громадянського суспільства. В ідеалі вся правова система повинна вибудовуватися на справедливості і толерантності, служити засобом їх вираження, закріплення, охорони і захисту.
Нинішнє дистанціювання України від тоталітаризму створює можливість розглядати толерантність як вираження духовного зростання суспільства, прагнення людей до демократії, пом'якшення соціальних суперечностей. Сприяти таким змінам у соціальному житті має державна ідеологія, яка забезпечувала б довіру народу до державної влади.
Процес становлення правової системи України, у свою чергу, вимагає не лише якісних законів, він повинен спиратися на професійну діяльність, засновану на принципах справедливості і толерантності.
Нинішня правова реформа в Україні охоплює широке коло проблем, від розв’язання яких значною мірою залежатиме подальший правовий, економічний, політичний та соціальний розвиток. Вирішення цих питань забезпечує верховенство права, зміцнення законності, справедливості і толерантності, посилення механізмів підтримки правопорядку на основі високого професіоналізму державної служби, успішної боротьби з правопорушеннями, створення надійного механізму соціального і правового захисту особи.
Щоб гарантувати порядок, безпеку та стабільність соціального життя, потрібна не лише найважливіша складова правового буття – якісне законодавство, але й кваліфіковане співтовариство юристів, ефективні технології юридичної діяльності, а також ресурси, що використовуються при їх впровадженні. У цьому випадку визначну роль відіграють такі компоненти розвитку особи і суспільства, як справедливість і толерантність. В умовах толерантності та справедливості закони стають здатними викорінювати недоліки і нарощувати чесноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СПРАВЕДЛИВІСТЬ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ У СУЧАСНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок