Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОЗРІВАННЯ ЗА ОСТВАЛЬДОМ В МЕТАЛЕВИХ СПЛАВАХ ТА ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ З КВАНТОВИМИ ТОЧКАМИ

ДОЗРІВАННЯ ЗА ОСТВАЛЬДОМ В МЕТАЛЕВИХ СПЛАВАХ ТА ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ З КВАНТОВИМИ ТОЧКАМИ

Назва:
ДОЗРІВАННЯ ЗА ОСТВАЛЬДОМ В МЕТАЛЕВИХ СПЛАВАХ ТА ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ З КВАНТОВИМИ ТОЧКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЯРЕМА
СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 548.52; 538.9; 544.03
ДОЗРІВАННЯ ЗА ОСТВАЛЬДОМ В МЕТАЛЕВИХ СПЛАВАХ ТА ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ З КВАНТОВИМИ ТОЧКАМИ
Спеціальність: 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної фізики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Венгренович Роман Дмитрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри загальної фізики.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор фізико – математичних наук, професор Сльозов Віталій Валентинович, начальник відділу Інституту теоретичної фізики Національного наукового центру (Харківського фізико-технічного інституту);
доктор фізико-математичних наук, професор Фодчук Ігор Михайлович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри фізики твердого тіла.
 
Провідна організація: Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "28"_листопада_2003р. о _17_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою 58012, м.Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий "17" _жовтня_ 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Курганецький М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нанорозмірні фази і структури, які отримують шляхом кристалізації розплавів в умовах надвисоких швидкостей охолодження, під час відпалу аморфних сплавів, в процесі гетероепітаксіального росту в напівпровідникових системах, та інших технологічних операціях є предметом інтенсивних фундаментальних і прикладних досліджень фізики твердого тіла, фізики напівпровідників і матеріалознавства. Зокрема, значна увага приділяється отриманню та вивченню металевих сплавів, зміцнених дисперсними частинками, когерентними з матрицею, нуль-вимірним кристалам в аморфному середовищі та напівпровідниковим гетероструктурам з квантовими точками.
Спільною проблемою, яка об'єднує перераховані системи з нанорозмірними фазами, є проблема стабільності їх структури. Власне, ця проблема має два аспекти. Перший – це створення самої структури. Другий - її здатність зберігатись, тобто зберігати надані їй властивості: фізичні, механічні, хімічні та інші. Проте в процесі експлуатації, наприклад, металевих сплавів, зміцнених когерентними частинками, спостерігається їх укрупнення, тобто коалесценція, яку тепер прийнято називати дозріванням за Оствальдом і яка в кінцевому етапі веде до деградації структури, а відповідно – до знеміцнення сплавів.
У випадку нанорозмірних квантових структур саме формування квантових точок відбувається під час оствальдівського дозрівання трьохвимірних острівців, отриманих шляхом гетероепітаксіального росту в режимі Странського-Крастанова. Отже, властивості квантоворозмірних структур, які дозволяють використовувати їх в якості матеріалів для виготовлення напівпровідникових лазерів, квантово-точкових світловипромінювальних діодів, одноелектронних транзисторів, елементів пам’яті тощо, формуються в процесі оствальдівського дозрівання гетероепітаксіальної структури. Отже, наведене вище вказує на актуальність теми дисертації та на важливість тих задач, які очікують свого розв’язання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами та у межах кафедральної і держбюджетної науково-дослідної роботи за темою: “Закономірності формування нерівноважної структури в напівпровідникових та металевих системах і їх подальша еволюція в умовах дозрівання за Оствальдом” (№ держреєстрації 0101U008206).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОЗРІВАННЯ ЗА ОСТВАЛЬДОМ В МЕТАЛЕВИХ СПЛАВАХ ТА ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ З КВАНТОВИМИ ТОЧКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок