Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІСТЬ ФІЛОСОФІЇ МОВИ МАРТІНА ГАЙДЕҐҐЕРА

СОЦІАЛЬНІСТЬ ФІЛОСОФІЇ МОВИ МАРТІНА ГАЙДЕҐҐЕРА

Назва:
СОЦІАЛЬНІСТЬ ФІЛОСОФІЇ МОВИ МАРТІНА ГАЙДЕҐҐЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНТЕЛЄЄВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 141.7
СОЦІАЛЬНІСТЬ ФІЛОСОФІЇ МОВИ МАРТІНА ГАЙДЕҐҐЕРА
09.00.03. — соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського.
Науковий керівник — доктор філософських наук, професор Ялі Іван Олександрович, завідувач кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського.
Офіційні опоненти — 1. Доктор філософських наук, професор Култаєва Марія Дмитрівна, завідувач кафедри філософії Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.
— 2. Кандидат філософських наук, доцент Афонов Анатолій Петрович, Приазовський державний технічний університет м.Маріуполь.
Провідна установа — Центр Гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться "5 " грудня 2003 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06. у Донецькому національному університеті (83055,
м. Донецьк, вул. Університетська,24).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська,24).
Автореферат розіслано 3.11.2003року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, Сушинський М.І.
доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Природа людського пізнання і його відношення до реальності взагалі і соціальної зокрема залишалися і залишаються актуальними завжди. Конкретні філософські напрямки розв'язували цю проблему по-різному. Філософія мови віддавна уособлювала зв'язок людської свідомості з мовою. Мовною тематикою займалися і займаються філологи, психологи, політологи, теологи і соціологи. Але тільки на рівні філософського розуміння мови можна представити проблеми її функціонування у всесвітній історії. Важливою умовою такого функціонування мови філософії є її соціальний аспект.
Соціальна діяльність людини — це, насамперед, активність, яка спрямована на осмислення і перетворення світу й себе у єдності продуктивних і репродуктивних, раціональних і повсякденних, об'єктивних і суб'єктивних, теоретичних і практичних моментів. Мова становить собою універсальну характеристику людських соціальних відносин і як філософська категорія є вихідною ідеалізацією для конкретнішого аналізу, у даному випадку соціальності філософії мови Мартіна Гайдеґґера.
Розуміння соціальності мови акцентує увагу на здатності суб'єкта обирати і ставити мету, домагатися її здійснення різними засобами відповідно до власних зацікавлень, намірів і бажань. Таким чином, людина живе, мислить і говорить у межах конкретного соціального середовища, що визначає обрії її буття. Осмислення життєвого досвіду здійснюється через мовне спілкування індивідів не за межами, а усередині соціальної реальності. Така соціалізація мови відбувається не шляхом набуття, як це видається на перший погляд, соціальних значень у готовому вигляді, а у процесі засвоєння існуючих різновидів і форм людської діяльності. Отже питання щодо соціального буття не має на увазі буття будь-якої дійсності, яку неможливо реалізувати жодною мовою. Філософія мови не є відтворенням чи відображенням останньої, а є її розумінням, яке перетворює. Об'єктом такої мови може виступати актуальне буття дійсності, яка існує як реальна, істинно-соціальна цінність. Вона ж і повинна бути репрезентована не повсякденною, а філософською мовою.
Лінгвістична філософія увійшла у нове тисячоліття як один з пріоритетних напрямків у розвитку вітчизняної та зарубіжної філософської думки. Але у той же час сучасна філософія "виходить" вже за межі філософії початку і середини ХХ століття. "Нова" філософська мова, незважаючи на свою відносну нечіткість і "розпливчастість" значень, все ж є природнішою для сучасної ситуації у філософії. Настає період ретельних, локальних, чітко визначених з методологічного погляду досліджень, які прямо або посередньо стосуються однієї із складних проблем — пошуку адекватної мови філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІСТЬ ФІЛОСОФІЇ МОВИ МАРТІНА ГАЙДЕҐҐЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок