Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕДИТУВАННЯ ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ

КРЕДИТУВАННЯ ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
КРЕДИТУВАННЯ ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
АНТОНЕВСЬКА КАТЕРИНА ЮРІЇВНА
УДК 336.77
КРЕДИТУВАННЯ
ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі банківських інвестицій Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Пересада Анатолій Анатолійович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри банківських
інвестицій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Примостка Людмила Олександрівна,
Київський національний економічний університет
Імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри
менеджменту банківської діяльності
 
кандидат економічних наук
Степаненко Анатолій Іванович,
Національний банк України,
начальник Головного управління Національного
банку України по м. Києву і Київській області.
Провідна установа - Національна академія державної податкової служби
України, Державної податкової адміністрації України,
м. Ірпінь.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд.201.
 
Автореферат розісланий “ 12 ” --------------травня 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. ПОДДЄРЬОГІН
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення експортної діяльності підприємств забезпечує зростання їх прибутку, а також валютні надходження в економіку, стабільність монетарної бази країни. Параметри експорту, зокрема його структура, рівень конкурентоспроможності продукції мають першочергове значення для національної економіки з позиції спроможності держави захистити свій суверенітет та гарантувати економічну безпеку. Важлива роль у фінансовій підтримці конкурентоспроможних виробництв належить банківській системі.
В Україні недостатньо розвинені кредитно-інвестиційні операції в інтересах стимулювання національного експортного виробництва, що зумовлено передусім становищем фінансового ринку, недосконалістю його нормативно-правого забезпечення та браком кредитних ресурсів. Тож актуального значення набуває необхідність удосконалення діяльності банків, яка пов`язана з кредитуванням експортоорієнтованих підприємств. Процес банківського кредитування має бути організований у такий спосіб, щоб його реалізація сприяла підвищенню прибутку і мінімізації ризиків, що залежить від механізму надання і погашення позичок таким підприємствам.
Значний внесок у розвиток кредитування підприємств, вивчення ролі кредиту в фінансуванні інвестиційних проектів зробили відомі західні вчені: К.Ф. Блюмфілд, П. Массе, М.Міллер, О. Моргенштерн, Дж. Фон Нейман, С.П. Роуз, Дж.Ф. Сінкі, Й. Шумпетер; російські вчені – економісти Г.І. Бірман, В.В. Ковальов, О.І. Лаврушин, Я.С. Мелкумов, О.Л. Смірнов, В.М. Усоскін. Серед українських науковців, праці яких присвячено дослідженню згаданих проблем, варто назвати І.О. Бланка, О.В. Васюренка, М.І. Крупку, В.Д. Лагутіна, Д.Г. Лук`яненка, Б.Л. Луціва, А.М.Мороза, А.А. Пересаду, Л.О. Примостку, М.І. Савлука, С.І. Юрія.
Незважаючи на значній прогрес у розробці нових механізмів кредитування, ряд питань, пов`язаних з діяльністю експортоорієнтованих підприємств в Україні, є недостатньо вивченими вітчизняними фахівцями і потребує дальших досліджень теоретико-методичних засад і вдосконалення практики кредитування цих підприємств. Зокрема, це стосується організації процесу банківського кредитування експортоорієнтованих підприємств, достатності банківських кредитних ресурсів, показників оцінки кредитоспроможності позичальників, їхньої конкурентоспроможності на світовому ринку та ефективності інвестиційної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРЕДИТУВАННЯ ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок