Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ВІРУЛЕНТНІСТЬ MYCOBACTERIUM BOVIS, ВИДІЛЕНИХ ВІД ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ВІРУЛЕНТНІСТЬ MYCOBACTERIUM BOVIS, ВИДІЛЕНИХ ВІД ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

Назва:
ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ВІРУЛЕНТНІСТЬ MYCOBACTERIUM BOVIS, ВИДІЛЕНИХ ВІД ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЕЛЕНСЬКА МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 619:616.98:579.873.21:57.083.32:636.5
ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ВІРУЛЕНТНІСТЬ MYCOBACTERIUM BOVIS, ВИДІЛЕНИХ ВІД ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Ткаченко Олексій Андрійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри епізоотології та інфекційних хвороб.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Мандигра Микола Станіславович,
директор Інституту епізоотології УААН, м. Рівне;
доктор ветеринарних наук, професор
Кочмарський Віктор Андрійович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
кафедра епізоотології та ветеринарного менеджменту.
Провідна установа: Інститут ветеринарної медицини Української академії аграрних наук,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться ”6” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.372.01 в Одеському державному аграрному універитеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 99.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного аграрного університету за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 99.
Автореферат розісланий ”28” серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент С.І. Масленікова
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Туберкульоз великої рогатої худоби – це одне з найбільш розповсюджених захворювань бактеріальної етіології. Боротьба з цією інфекцією полягає в ефективній дії на всі ланки епізоотичного ланцюга – джерело збудника інфекції, фактори його передачі та сприйнятливих тварин. Оскільки при туберкульозі великої рогатої худоби не розроблено ефективних засобів специфічної профілактики, провідного значення набувають виявлення і ліквідація джерела збудника інфекції та проведення ветеринарно-санітарних заходів.
Виявлення джерела збудника інфекції – інфікованих мікобактеріями та хворих на туберкульоз тварин, проводиться за результатами алергічної діагностики. Основним методом прижиттєвої масової специфічної діагностики туберкульозу великої рогатої худоби є внутрішньошкірна туберкулінова проба. Через явища параалергії до туберкуліну алергічна реакція не є критерієм первинної постановки діагнозу. Діагноз вважають встановленим за наявності характерних для туберкульозу уражень внутрішніх органів, а за їх відсутності – за результатами біологічної проби, виділення культур M. bovis чи M. tuberculosis.
Вивчення морфологічних, тінкторіальних, культуральних, біохімічних, антигенних властивостей мікобактерій є передумовою визначення їх виду. Основною ознакою мікобактерій є наявність в їх клітинах високого вмісту ліпідів – від 10 до 60 %, які представляють велику групу біокомпонентів і виконують багато важливих біологічних функцій. До їх складу входять полярні та нейтральні ліпіди, вміст яких може визначати вірулентність збудника (Петровская В.Г., 1967; Bloch H., 1950) та змінюватися в залежності від низки факторів (Коронелли Т.В., 1977, 1986; Пинчук Л.М., Лазовская А.Л., 1989; Tsukamura M., 1984 й ін.).
Обмеженість даних щодо ліпідного складу мікобактерій вказує на необхідність вивчення цього питання на фоні впливу деяких факторів зовнішнього середовища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є розділом теми науково-дослідної роботи кафедри епізоотології та інфекційних хвороб Дніпропетровського державного аграрного університету „Вивчення епізоотології та інфекційного процесу туберкульозу, мікобактеріозної інфекції великої рогатої худоби та вдосконалення методів діагностики”.
Мета і завдання роботи. Метою досліджень було визначення ліпідного складу та вірулентності M.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ВІРУЛЕНТНІСТЬ MYCOBACTERIUM BOVIS, ВИДІЛЕНИХ ВІД ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок