Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЧИННИК ПОЛІТИКИ США І РОСІЇ В ПИТАННІ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЧИННИК ПОЛІТИКИ США І РОСІЇ В ПИТАННІ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЧИННИК ПОЛІТИКИ США І РОСІЇ В ПИТАННІ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
РУДЕНКО МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 327:323.28 [73+(470+571)]
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЧИННИК ПОЛІТИКИ США І РОСІЇ
В ПИТАННІ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Гондюл Валерій Петрович,
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Офіційні опоненти: доктор політичних наук,
провідний науковий співробітник
Зернецька Ольга Василівна,
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України
кандидат політичних наук, доцент
Овчаренко Анжеліка Олександрівна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень
Захист відбудеться „1” червня 2004 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 при Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий „1” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Сушко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження зумовлена масштабністю ескалації міжнародного тероризму і зростанням впливу інформаційного чинника політики провідних держав на кампанію боротьби з цим суспільним злом. Сутнісний елемент актуальності полягає також у тім, що одним з проявів одновимірного глобалізму стало прагнення адміністрації Дж.Буша взяти на себе місію мобілізації світової спільноти на боротьбу з міжнародним тероризмом. Такий підхід спричинив суперечливість позицій держав у питанні вироблення та реалізації спільної ефективної стратегії запобігання і подолання тероризму як явища. Білий дім самочинно зараховує ту чи іншу країну до розряду терористичних у контексті інформаційного тиску з традиційною політико-ідеологічною упередженістю. З іншого боку, коли йдеться про Росію, спостерігаються суттєві концептуальні розходження між власне російськими і західними тлумаченнями ситуації в Чечні. Визначення спонук і причин появи міжнародного тероризму лише як „побічного ефекту” дії низки суперечностей за класичною віссю “багата Північ – бідний Південь” або між союзними державами в рамках певних інтеграційних блоків обмежує можливості точних наукових положень і висновків.
Відтак, автор робить спробу, використовуючи сучасний теоретико-методологічний апарат, з’ясувати рівні взаємозалежності між ескалацією міжнародного тероризму і трансформаціями в інформаційній стратегії держав (на прикладі США і Росії), з одного боку, і перспективами еволюції міжнародних відносин – з іншого. При цьому дисертант вважає базовим елементом попередження і подолання тероризму в міжнародному контексті якраз адекватне інформаційне забезпечення. Такий підхід зумовлений встановленою нами закономірністю: для мінімізації проявів тероризму першочергового значення набуває робота на запобігання, що неможливо в умовах інформаційної замкнутості та неузгодженості у міжнародних відносинах. Оскільки відповідною інформацією володіє держава, а для ефективної боротьби з тероризмом існує нагальна потреба об’єднання її зусиль із ресурсами громадянського суспільства, ця складова дисертації представлена в рамках механізмів і форм державного інформування суспільства. Актуальність теми також визначається дедалі більшим впливом інформаційного елемента держави на запобігання тероризму та боротьбу з його проявами.
Зв‘язок дисертації з науковими програмами, планами і темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЧИННИК ПОЛІТИКИ США І РОСІЇ В ПИТАННІ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок