Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю

облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю

Назва:
облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,82 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Придніпровська державна академія
БУДІВНИЦТВА та архітектури
Корецька Світлана Олександрівна
УДК 691.3:669.184.152.4
облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю
05.23.05 – Будівельні матеріали та вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент,
Шпірько Микола Васильович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, доцент кафедри технології будівельних матеріалів, виробів та конструкцій.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Нікіфоров Олексій Петрович, ВАТ "Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва", перший заступник голови правління;
- кандидат технічних наук, доцент Захарова Людмила Василівна, Український державний хіміко-технологічний університет, доцент кафедри хімічної технології в’яжучих матеріалів.
Провідна установа
Одеська державна академія будівництва та архітектури, кафедра виробництва будівельних виробів та конструкцій, Міністерство освіти і науки України (м.Одеса)
Захист відбудеться “21”червня 2001 року о 15оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.01 Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, а.
Автореферат розісланий “21” травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Баташева К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні є актуальною проблема скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів, тому ведуться дослідження та розробка безопалювальних матеріалів, що не поступаються за якістю традиційним опалювальним. Так, розроблені принципово нові в'яжучі - концентровані в'язкі силікатні суспензії (КВСС).
Застосування технології виготовлення матеріалів на основі КВСС дозволяє в структурі собівартості знизити витрати з ряду статтей калькуляції. Як-от, з палива, основним і допоміжним матеріалам, витратам на утримання й експлуатацію устаткування, втратам від браку.
З огляду на той факт, що при виробництві продукції на основі КВСС потрібно тільки сушіння виробів, замість традиційного дворазового випалу, енергетичні витрати на виробництво матеріалів на основі КВСС знижуються на 30…40%.
Крім того, рівень використання промислових відходів в Україні у виробництві будівельних матеріалів нижчий від можливого. Тому стоїть задача розширювати випуск виробів із застосуванням вторинних сировинних ресурсів і відходів промислового виробництва. А технологію одержання КВСС і матеріалів на її основі можна повною мірою віднести до ресурсозберігаючої, тому що її використання є ефективним засобом зниження забруднення навколишнього середовища і дозволяє запобігти виснаженню непоновлюваних природних ресурсів. До того ж, застосування за сировину для КВСС кварцевого піску - відходів збагачення каоліну-сирцю Просянівського родовища та пилу газоочищення виробництва металевого марганцю – відходів Запорізького заводу феросплавів дозволить звільнити земельні угіддя, зайняті цими відходами, і, таким чином, поліпшити екологію регіону.
Інтерес, що виник останнім часом до використання тонкодисперсних відходів, в основному, продуктів пилоуловлювання, викликаний не тільки проблемою їхньої утилізації, але і здатністю цих речовин впливати на процеси структуроутворення будівельних матеріалів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури з 1994 по 1996 рр. за темою "Дослідження та розробка екологічно чистих оздоблювальних плит і других виробів з відходів промисловості" (№ ДР 0196U18365) у відповідності до напрямку 5 "Нові речовини та матеріали" Плану держбюджетних робіт Міністерства освіти України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок