Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОСНОВНИХ МЕДІАТОРНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ НА ЕКСПРЕСІЮ ПОВЕРХНЕВИХ ГЛІКОПРОТЕЇДІВ ЛЕЙКОЦИТІВ

ВПЛИВ ОСНОВНИХ МЕДІАТОРНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ НА ЕКСПРЕСІЮ ПОВЕРХНЕВИХ ГЛІКОПРОТЕЇДІВ ЛЕЙКОЦИТІВ

Назва:
ВПЛИВ ОСНОВНИХ МЕДІАТОРНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ НА ЕКСПРЕСІЮ ПОВЕРХНЕВИХ ГЛІКОПРОТЕЇДІВ ЛЕЙКОЦИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОБРОВА НЕЛЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.155.3:576.75
ВПЛИВ ОСНОВНИХ МЕДІАТОРНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ НА ЕКСПРЕСІЮ ПОВЕРХНЕВИХ ГЛІКОПРОТЕЇДІВ ЛЕЙКОЦИТІВ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
А В Т О Р Е Ф Е РА Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кайдашев Ігор Петрович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач Центральної науково-дослідної лабораторії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник
Шаповал Людмила Миколаївна,
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Шевчук Петро Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Провідна установа: НДІ кардіології імені М.Д. Стражеска АМН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 16 “ вересня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215).
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “ 25 “ липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Т.Л. Давидовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом актуальним питанням фізіології є вивчення ролі основних медіаторних систем в імунологічній реактивності організму. Це важливо для розуміння механізмів підтримки гомеостазу за фізіологічних умов, а також патогенезу різних захворювань. Безумовно, що основні нейрогуморальні системи, такі як адренергічна, холінергічна, пуринергічна та інші не можуть залишатися осторонь від регуляції взаємодії лейкоцитів в імунній відповіді. Накопичено відомості про здатність медіаторів здійснювати вплив на перебіг імунних реакцій [П.Ф. Забродский, 2000; Б.А. Базанов, 1996; И.В. Нестерова, Р.И. Сепиашвили, 2000]. Встановлено, що інкубація лейкоцитів з адреналіном викликає збільшення продукції супероксидних радикалів у поліморфноядерних лейкоцитах (ПМЯЛ) [Л.С. Долматова, В.В. Ромашин, 1998] та інгібує розвиток проліферативної відповіді Т-лімфоцитів на мітогени [Ю.И. Шилов, С.В. Гейн, 1999]. Гістамін здатний стимулювати функцію Т-супресорів, інгібувати виділення лізосомальних ферментів із ПМЯЛ [Г.Н. Драннік, 1999]. А.Д. Адо і його школою (1999) доведено стимулюючий вплив ацетилхоліну на розеткоутворення лімфоцитів. Однак механізми регуляторного впливу основних медіаторів організму на активність лейкоцитів і пов'язані з ними імунні процеси висвітлені недостатньо і потребують подальшого вивчення.
На цей час отримані дані про те, що в реалізації функціональної активності лейкоцитів важливе значення мають мембранні рецептори з вуглеводним кінцевим залишком D-манозою. Здатність монозомістного мембранного рецептора з вуглеводним кінцевим залишком D-манозою функціонувати як рецептор до антигену була доведена при використанні бичачого сироваткового альбуміну, кон'югованого з різними вуглеводами [M. Cella, A. Lanzavecchia, 1995, 1996]. В останні роки багато уваги приділяється вивченню ролі манозомістного рецептора в активації комплементу, опсонізації мікроорганізмів та в посиленні процесів фагоцитозу [Г.Н. Драннік, 1999; А.Н. Маянский, 1986]. Однак відсутні дані про зв'язок між експресією манозомістних мембранних структур (МММС) лейкоцитів та відомими показниками їх функціональної активності, не вивчено, як змінюються ці структури під впливом медіаторів і регуляторних пептидів і які перетворення відбуваються в них за умов експериментальної патології.
Враховуючи важливість МММС лейкоцитів у реалізації їх функціональної активності, необхідно дослідити вплив основних медіаторів організму та регуляторних пептидів на їх експресію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ОСНОВНИХ МЕДІАТОРНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ НА ЕКСПРЕСІЮ ПОВЕРХНЕВИХ ГЛІКОПРОТЕЇДІВ ЛЕЙКОЦИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок