Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримськотатарська лінгвістична термінологія: історія та сучасний стан

Кримськотатарська лінгвістична термінологія: історія та сучасний стан

Назва:
Кримськотатарська лінгвістична термінологія: історія та сучасний стан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А.КРИМСЬКОГО
Ганієва Еміне Сулейманівна
УДК 811.512.145: 81.’373.46
Кримськотатарська лінгвістична термінологія: історія та сучасний стан
10.02.13 ? мови народів Азії, Африки, аборигенних народів Америки і Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ ? 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримськотатарського та турецького мовознавства Кримського інженерно-педагогічного університету.Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Емірова Аділе Мемедівна,
професор кафедри міжмовних комунікацій і
журналістики Таврійського національного
університету ім. В.І. Вернадського МОНУОфіційні опоненти: доктор філологічних наук
Бушаков Валерій Анатолійович,
завідувач кафедри грецької філології
Маріупольського державного гуманітарного
університету МОН України
кандидат філологічних наук, доцент
Підвойний Володимир Миколайович,
завідувач кафедри тюркології Інституту
філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться «17» червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А.Кримського Національної академії наук України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207)
Автореферат розісланий «07» травня 2008 р.
Вчений секретарспеціалізованої вченої ради Мотріченко О.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність цього дослідження обумовлена тим, що після багаторічної перерви в історії кримськотатарської мови і науки про неї (війна, депортація, півстолітнє заслання, відсутність шкіл та ін.) кримськотатарське мовознавство переживає один із найбурхливіших періодів у своєму розвитку. Ведеться активна дослідницька робота за різними напрямами кримськотатарської філології, здійснюється шкільне, середньо-спеціальне та університетське навчання цією мовою, публікується наукова література, створюються термінологічні бази різноманітних галузей науки. Разом з тим існує цілий ряд недосліджених проблем. У складному колі завдань, пов’язаних із науковою розробкою кримськотатарської мови, найактуальнішими є питання вивчення, оптимізації та систематизації лінгвістичної термінології. Без якісної, науково обґрунтованої термінології неможливе написання монографій, підручників і методичних посібників.
Нині в розвитку наукової термінології кримськотатарської мови простежуються дві основні тенденції: перша – уніфікація і систематизація вже існуючих термінів, друга – створення термінів для не досліджених раніше розділів та нових напрямів лінгвістики. Обидві тенденції передбачають вивчення історії розвитку та формування наукових термінів, проведення семантичного аналізу мови науки, створення термінологічних словників та ін.
Затребуваність системного опису лінгвістичної термінології обумовлена тим, що зараз ця галузь кримськотатарської мови перебуває у стадії формування і розвитку. Упорядкування лінгвістичної термінології можливе тільки на базі систематизації понять та конструювання терміносистеми кримськотатарського мовознавства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана в руслі одного з напрямів наукових досліджень кафедри кримськотатарського і турецького мовознавства Республіканського вищого навчального закладу «Кримський інженерно-педагогічний університет» на тему «Теорія та історія кримськотатарського і турецького мовознавства» (протокол № 1 від 30 січня 2006 р.).
Метою дисертаційного дослідження є розкриття сутності динамічних процесів у кримськотатарській лінгвістичній терміносистемі, аналіз її системних параметрів. Поставлена мета передбачає вирішення таких завдань: 1) огляд спеціальної літератури на тему дослідження; 2) суцільна вибірка лінгвістичних термінів кримськотатарської мови зі спеціальної літератури, навчальних та довідкових посібників; 3) дослідження процесів формування кримськотатарської лінгвістичної термінології; 4) з’ясування значення термінологічних дискусій 20–30 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Кримськотатарська лінгвістична термінологія: історія та сучасний стан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок