Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Кіровоградський державний
педагогічний університет імені Володимира.Винниченка

Покровщук Людмила Михайлівна
 
УДК: 378. 937 + 378. 14 + 378. 126
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
13.00. 04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Бабченко Ольга Володимирівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського, доцент
кафедри образотворчого мистецтва
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри педагогіки початкової освіти
та соціальної педагогіки
 
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Коновець Світлана Володимирівна,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, докторант
відділу мистецької освіти
Провідна установа: Луганський національний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться 19 жовтня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного університету імені Володимира Винниченка (25006б м. Кіровоград, вул. Шевченка,1).
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Т.Я.Довга
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження та ступінь наукової розробки теми. На сучасному етапі демократичного розвитку українського суспільства особливої гостроти і актуальності набувають питання творчого розвиту особистості, здатної глибоко сприймати, високо цінувати і цілеспрямовано примножувати матеріальні і духовні цінності. Як зазначено у Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті головною метою системи освіти є створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства. Школа покликана розвивати творчі здібності особистості, підтримувати обдаровану молодь у сфері науки, техніки, культури і мистецтва.
У педагогічному забезпеченні пріоритетних напрямів та завдань шкільної освіти і виховання важливою є професійна діяльність вчителів образотворчого мистецтва, покликаних відкривати учням світ прекрасного, допомагати у пізнанні художньої культури, освоєнні навколишньої дійсності за законами краси. Зміст і характер вирішення освітньо-виховних завдань передбачає виявлення учителями образотворчого мистецтва творчих здібностей, естетичної активності, вміння встановлювати художній діалог та залучати до нього учнів. Саме тому перед вищою педагогічною освітою поставлені завдання цілеспрямованого розвитку творчих здібностей і можливостей майбутніх учителів образотворчого мистецтва, підтримки художньо обдарованої студентської молоді, формування умінь і навичок творчої самореалізації у сфері мистецтва .
Відомі педагоги А.Макаренко, В.Сухомлинський, К.Ушинський та ін. вказували на творчий характер учительської праці, підкреслювали необхідність цілеспрямованого розвитку і збагачення творчого потенціалу майбутніх учителів. В існуючій системі професійно-педагогічної освіти питання розвитку творчих здібностей учителів образотворчого мистецтва знаходять певну методичну підтримку й практичне вирішення. Водночас, ефективність педагогічного забезпечення цього процесу залишається ще недостатньою, що негативно позначається на розвитку творчої активності студентів художньо-графічних факультетів, збільшує ризик переходу їх на репродуктивні способи розв’язання як педагогічних, так і мистецьких питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок