Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУКОВИНСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА КУЛЬТОВА АРХІТЕКТУРА ХVІІ – ХІХ СТ. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)

БУКОВИНСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА КУЛЬТОВА АРХІТЕКТУРА ХVІІ – ХІХ СТ. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)

Назва:
БУКОВИНСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА КУЛЬТОВА АРХІТЕКТУРА ХVІІ – ХІХ СТ. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІІЇ ІМ. М.Т. РИЛЬСЬКОГО
ЧУЧКО Михайло Костянтинович
УДК 394.48
БУКОВИНСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА КУЛЬТОВА
АРХІТЕКТУРА ХVІІ – ХІХ СТ. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)
07.00.05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича,
кафедра етнології, античної та середньовічної історії
Офіційні опоненти: чл.-кор. НАН України, доктор історичних наук, професор
Наулко Всеволод Іванович,
завідувач відділом пам’яток духовної культури Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
кандидат історичних наук
Косміна Тамара Володимирівна,
старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства,
ольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 21 червня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (01001, м. Київ,
вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 20 травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук О.О. Микитенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дисертаційної роботи полягає в тому, що у ній вперше зроблена спроба конкретизувати наукові уявлення стосовно проблеми взаємовпливів народних традицій і церковних канонів в правовій організації спорудження, утримання та обладнання культової архітектури Буковини.
Буковина, як історико-етнографічний регіон України безпосередньо контактуючий з Поділлям та Покуттям, а також своїм пограничним положенням по відношенню до східно-романських країн — Молдавії та Румунії, виділяється історико-культурною специфікою.
Своєрідність етноінтеграційних процесів на території Північної Буковини сприяло утворенню зонально-специфічного “хатнього” типу дерев’яної храмової архітектури, який привертав увагу дослідників переважно у зв’язку з виникненням і відтворенням архаїчного типу безбанного завершення аналогічному “даховому” завершенню профанної житлової архітектури. При цьому лишився поза увагою цілий спектр формоутворюючих елементів цих храмів, які також обумовлені взаємодією канонізованих регламентацій та віковим народним досвідом.
Найбільш репрезентативно в етнографічних працях представлений вплив церковних обрядових форм, зокрема відправа деяких з них в храмових спорудах. Зворотній вплив традиційних культурних форм на канонізовані нормативи храмовлаштування практично досі не привернули увагу етнологів. Значна кількість фрагментарних даних про процеси фундації храмів, форм патронату, генези літургійного обладнання місцевих храмів, а також форм і видів дарів прихожан, які містяться в історико-церковній та історико-краєзнавчій літературі Буковини, були залучені автором для розкриття досліджуваної проблеми.
У високопрофесійній архітектурно-мистецтвознавчій літературі лишились не дослідженими питання традиційної практики будівництва і утримання дерев’яних культових будівель краю, облаштування їх відповідно канонізованих церковних літургійно значимих елементів і їх поєднання з дарчими предметами народного декоративно-прикладного мистецтва.
Мета дослідження полягає у необхідності простежити закономірності становлення української традиційно-побутової культури, як синтезу дохристиянських і християнських світоглядних увялень українців, матеріалізованих у культовій архітектурі Буковини ХУІІ-ХІХст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БУКОВИНСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА КУЛЬТОВА АРХІТЕКТУРА ХVІІ – ХІХ СТ. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок