Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ АРХІТЕКТУРИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ АРХІТЕКТУРИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ АРХІТЕКТУРИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С.Сковороди
УДК 18.7.01
ШЛІПЧЕНКО СВІТЛАНА ЮРІЇВНА
ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ АРХІТЕКТУРИ
ПОСТМОДЕРНІЗМУ
спеціальність 09.00.08 естетика
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
БІЛИЙ Олег Васильович
провідний науковий співробітник
Інституту філософії ім.Г.Сковороди НАНУ
Офіційні опоненти: 1. Доктор філософських наук, професор
ЛЕВЧУК Лариса Тимофіївна
Національний Університет ім. Тараса Шевченка,
завідуюча кафедрою етики, естетики та культурології
2. Кандидат філософських наук, доцент
ЛЕВИЦЬКИЙ Олег Вікторович
Національна Музична Академія,
завідуючий кафедрою суспільних наук
Провідна установа:Університет «Києво-Могилянська Академія», кафедра культурології та археології
Захист дисертації відбудеться «25» _червня____ 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України за адресою:
252001 Київ - 1, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України за адресою:
252001 Київ - 1, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розіслано «17 » __травня_ 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат філософських наук
старший науковий співробітник Андрос Є.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ. Незважаючи на той факт, що тему постмодернізму, і, зокрема, — філософського, частково розроблено у вітчизняній літературі, — не знімається питання щодо оцінки й осмислення як самих проблем, що нас перед ними ставить ситуація постмодернізму, так і вихідних принципів для постановки цих самих проблем. Від того, що зараз ми спостерігаємо певну втому від терміну “постмодернізм” (подібне, вочевидь, стосуватиметься “деконструкції”), ситуація як така не зникає з поля зору філософів і теоретиків архітектури. Однак, головною позицією даного дослідження має стати не пошук прикладного характеру — ідея та її конкретне втілення в тому чи іншому архітектурному об’єкті, але аналіз дискурсивних ефектів, що створили певні умови — диспозицію ідей — для створення та інтерпретації архітектури. Важливим виглядає і переосмислення “одвічного контракту між філософією і архітектурою” (Ж.Дерріда) саме з позицій подібності структуризуючої властивості обох — архітектури як створення певного роду ‘дому’ у діючій репрезентативній системі, та філософії як репрезентації ‘порядку’ і знання. Подібна точка зору випливатиме і із специфічності архітектури, яка полягає в її своєрідній всезагальності і всеприсутності. Окулацентризм, покладений в основу європейських культурних побудов, змушує нас робити наголос на семантичному аспекті архітектури, який проявляється саме через репрезентативну властивість останньої. Постановка проблеми в такому ключі — філософія і архітектура постмодернізму — має на меті не тільки і не стільки знаходження певних спільних тенденцій і рис обох, скільки акцентування самої можливості виділяти ці спільні риси: йдеться не просто про ‘позичання’ або ‘втілення’ в архітектурі основних тем постмодернізму, а про спільний простір того, що ми називаємо архітектурою, і того, що ми називаємо постмодернізмом. Іншими словами, йдеться про розширення сфери інтерпретації відношень між ‘артикульованим’ і ‘візуальним’ або дискурсами і фізичними об’єктами — архітектурними структурами і спорудами.
СТУПІНЬ РОЗРОБКИ ПРОБЛЕМИ. Незважаючи на досить поважний корпус праць з питань постмодернізму філософського і постмодернізму архітектурного, наявною є потреба у дослідженнях наскрізних механізмів і дискурсивних умов утворення, комунікації і функціонування значень в архітектурі як штучно утвореному світі і архітектурі постмодернізму, зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ АРХІТЕКТУРИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок