Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН АЙРІС МЕРДОК В АСПЕКТІ РЕЦЕПТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СВІТОГЛЯДНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РОМАНУ

ФЕНОМЕН АЙРІС МЕРДОК В АСПЕКТІ РЕЦЕПТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СВІТОГЛЯДНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РОМАНУ

Назва:
ФЕНОМЕН АЙРІС МЕРДОК В АСПЕКТІ РЕЦЕПТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СВІТОГЛЯДНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РОМАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,08 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАТІЙЧАК АЛЬОНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 821.111-312.1 Мер.09
ФЕНОМЕН АЙРІС МЕРДОК
В АСПЕКТІ РЕЦЕПТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
СВІТОГЛЯДНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РОМАНУ
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Червінська Ольга В’ячеславівна,
завідувач кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисова Тамара Наумівна,
провідний науковий співробітник
відділу компаративістики
Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України;
кандидат філологічних наук, професор
Жлуктенко Наталія Юріївна,
професор кафедри зарубіжної літератури
Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 11.12. 2007 р. о __13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 09.11. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Гаєвська Н.М. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Динамічний образ світового письменства формують окремі знакові явища, надзвичайно суттєві для системного сприйняття літературного руху як такого. За силою впливу на загальний розвиток світової літератури другої половини ХХ ст. до таких феноменів належить спадщина англійської письменниці Айріс Мердок (1919-1999), лауреата найпрестижніших літературних премій Великобританії. Ця особистість, за фахом та досвідом свого життя – Оксфордський професор філософії, привертає увагу рецептивного середовища неординарністю тематики, несподіваністю сюжетики, витонченістю стилю, буквально харизматичним втручанням в емоційний світ читача. Письменниця однаково впевнено заявила про себе як романіст, драматург, поет, публіцист, літературознавець і водночас – як філософ.
Творчості А. Мердок присвячений значний корпус досліджень як у зарубіжному, так і вітчизняному літературознавстві, проте жанрово-стильова специфіка її романів у контексті сучасної літературознавчої рефлексії потребує перегляду. Плідний письменницький досвід А. Мердок настільки специфічний, що його продуктивна історико-літературна рецепція, на нашу думку, завжди буде пов’язана з актуалізацією її романного тексту в аспекті певної дослідницької ситуації. Зокрема, стосовно проаналізованого нами літературного доробку Говорячи про літературний доробок А. Мердок, ми враховуємо лише романну спадщину письменниці, лишаючи поза увагою її поетичну творчість і драматургічні спроби. А. Мердок з’ясувалося, що потребує окремого аналітичного огляду його жанрологічна специфіка, яка визначається активними філософськими рефлексіями. Різноманітні наукові ракурси сьогодні невипадково зустрічаються й перетинаються в аспекті взаємозв’язків варіативних типів її „дискурсивних” романів, спродукованих літературознавством, лінгвістикою, філософією, культурологією тощо, на тлі відповідних здобутків яскравого художнього досвіду ХХ ст. – свою роль тут відіграє світоглядно-філософський роман письменниці, в якому спостерігається своєрідна інтерреляція літературного і філософського дискурсів. Без усвідомлення автентичної жанрової природи такого роману, осмислення його філософських і літературних інтертекстуальних джерел, без з’ясування його рецептивних "потужностей" неможливий адекватний образ не тільки самої письменниці, а й англійської літературної історії ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФЕНОМЕН АЙРІС МЕРДОК В АСПЕКТІ РЕЦЕПТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СВІТОГЛЯДНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РОМАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок