Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ПОБУДОВИ ТА ЗАСТОСУВАННЯЗАГАЛЬНОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІТЕРМОДИНАМІКИ МЕТАЛУРГІЙНИХ РОЗПЛАВІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ ПОБУДОВИ ТА ЗАСТОСУВАННЯЗАГАЛЬНОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІТЕРМОДИНАМІКИ МЕТАЛУРГІЙНИХ РОЗПЛАВІВ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ПОБУДОВИ ТА ЗАСТОСУВАННЯЗАГАЛЬНОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІТЕРМОДИНАМІКИ МЕТАЛУРГІЙНИХ РОЗПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія наук України
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
Сабірзянов Тагір Галійович
УДК 669.02/09:536
НАУКОВІ ОСНОВИ ПОБУДОВИ ТА ЗАСТОСУВАННЯ
ЗАГАЛЬНОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ
ТЕРМОДИНАМІКИ МЕТАЛУРГІЙНИХ РОЗПЛАВІВ
Спеціальність 05.16.02 - Металлургія чорних металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному технічному університеті Міносвіти України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Пономаренко Олександр Георгійович, Донецький державний технічний університет, професор кафедри електрометалургії та конвертерного виробництва сталі;
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Приходько Едуард Ва-сильович, Інститут чорної металургії ім. З. Некрасова НАН України, м.Дніпропетровськ, заступ-ник директора з наукової роботи;
доктор технічних наук Соколов Владислав Михайлович, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, м.Київ, ведучий науковий співробітник.
Провідна установа:
Національна металургійна академія України Міністерства освіти України, кафедра теорії мета-лур-гійних процесів, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 15 ” 03 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.232.01 Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 252680, м. Київ, МСП-142, пр. Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів.
Автореферат розісланий “ 31 ” 01.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор техн.наук, професор Чoрновол А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Чорна металургія і ливарне виробництво, які є сферою викорис-тання наслідків роботи, належать до найбільш важливих галузей промисловості України. Гострий дефіцит природного газу, нафти, електроенергії та інших ресурсів, а також специфічні особли-вості паливно-сировинної бази металургії України, такі як високий вміст сірки в кам’яному ву-гіллі Донбасу, підвищена концентрація фосфору в залізній руді Керченського родовища та інші створили в зазначених галузях ряд складних проблем, які посилюються необхідністю підвищення конкурентоздатності готової продукції шляхом зниження її собівартості та підвищення якості металу, у тому числі і за рахунок зменшення в ньому вмісту шкідливих домішок.
При розробці ресурсозберігаючих технологій виготовлення виробів із чавуну та сталі, а також раціональних технологічних процесів, що забезпечують низький і наднизький вміст шкід-ливих домішок в металі, треба мати можливість прогнозувати для заданих реальних умов напря-мок і межу протікання відповідних металургійних процесів, визначати їх теплові ефекти, а також розраховувати стан металургійної системи при рівновазі. Таку можливість покликана надавати термодинаміка металургійних розплавів, головною метою якої є визначення інтегральних і парціальних властивостей рідких металів і шлаків при заданих їх температурах і хімічних складах за допомогою відповідної сукупності співвідношень і правил, що являють собою математичну модель термодинаміки розплаву.
Завдяки працям вітчизняних та зарубіжних вчених термодинаміка металургійних розплавів досягла значних успіхів, перетворившись у швидко прогресуючий напрямок теорії металургійних процесів. На даний час існують математичні моделі термодинаміки металевих і шлакових розпла-вів, розроблені М. І. Тьомкіним, В. О. Кожеуровим, І. Т. Сриваліним та О. О. Єсіним, Б. П. Бури-льо-вим, М. С. Петрушевським та П. В. Гельдом, Н. М. Чуйком, П. А. Герасименком, О. Г. Понома-ренком, Е. В. Приходьком, К. Вагнером та іншими вченими. Існуючі моделі в ряді випадків за-безпечують задовільне прогнозування термодинамічних властивостей металу і шлаку. Однак багато з них є спрощеними і прийнятними лише для розплавів із порівняно невисокими концент-раціями домішок при обмежених кількостях останніх. Ускладнені ж варіанти моделей, адекватні при будь-яких можливих концентраціях компонентів, відносяться, головним чином, до бінарних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ПОБУДОВИ ТА ЗАСТОСУВАННЯЗАГАЛЬНОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІТЕРМОДИНАМІКИ МЕТАЛУРГІЙНИХ РОЗПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок