Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ГЕТЕРОЗИСУ У ГІБРИДІВ ОЗИМОГО ЖИТА З ДОМІНАНТНОЮ КОРОТКОСТЕБЛІСТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ГЕТЕРОЗИСУ У ГІБРИДІВ ОЗИМОГО ЖИТА З ДОМІНАНТНОЮ КОРОТКОСТЕБЛІСТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ГЕТЕРОЗИСУ У ГІБРИДІВ ОЗИМОГО ЖИТА З ДОМІНАНТНОЮ КОРОТКОСТЕБЛІСТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УДК: 633.14:631.527:631.523.4:575.125
СЕНЬ
ОЛЕКСАНДР ВІТАЛІЙОВИЧ
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ГЕТЕРОЗИСУ У ГІБРИДІВ ОЗИМОГО ЖИТА З ДОМІНАНТНОЮ КОРОТКОСТЕБЛІСТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ
Спеціальність: 06.01.05 - селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства УААН та лабораторії селекції озимого жита Носівської селекційної дослідної станції Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН в 1998-2001 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук
СКОРИК Віктор Варфоломійович,
завідувач лабораторії селекції озимого жита
Носівської селекційної дослідної станції
Чернігівського інституту АПВ УААН
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ТАРАНЕНКО Любов Калинівна,
завідувач відділу селекції круп’яних культур
Інституту землеробства УААН
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
ЖЕМОЙДА Віталій Леонідович,
завідувач кафедри генетики, селекції та насінництва
Національного аграрного університету
Кабінету Міністрів України
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет,
м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться “17” червня 2003 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірених печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “16" травня 2003 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах народногосподарське значення озимого жита зростає завдяки його нижчій вимогливості до агротехнічних умов вирощування, вищій зимостійкості порівняно з озимою пшеницею та високій енергетичній і біологічній цінності зерна.
За останні роки урожайність цієї культури вдалося підвищити за рахунок створення стійких до вилягання домінантно-короткостеблих сортів озимого жита (В.Д. Кобилянський, 1982). Але потенціал урожайності українських сортів озимого жита, створених традиційними методами, у виробництві вдається реалізувати на 41-78% (С.І. Бабич,1986; В.В. Скорик, 1994). Тому необхідне подальше підвищення урожайності цієї культури, яке можливе лише за рахунок її генетичного покращення. Оскільки озиме жито – перехреснозапильна культура, то найбільш успішним шляхом реалізації цього завдання є використання ефекту гетерозису.
Результати досліджень в селекції на гетерозис часто носять суперечливий характер, що свідчить про недостатній рівень знань в галузі видової генетики озимого жита, короткостеблість якого обумовлена домінантними генами, а зокрема з питань успадкування і особливостей прояву гетерозису за продуктивністю та елементами її структури. Все це обумовлює актуальність і доцільність здійснення досліджень за темою дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною досліджень лабораторії селекції озимого жита Носівської селекційної дослідної станції Чернігівського Інституту агропромислового виробництва УААН. Виконана у відповідності до науково-технічної програми УААН “Зернові та олійні культури”, проект “Селекція зернових культур на підвищену врожайність та якість продукції” (номер державної реєстрації 0194U006041).
Метою досліджень ставилось визначити успадковування і виявити особливості прояву ефекту гетерозису за продуктивністю та елементами її структури у міжсортових, лінійносортових, міжлінійних гібридів озимого жита з домінантною короткостеблістю і використати їх в селекції шляхом створення високоврожайних сортів-синтетиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ГЕТЕРОЗИСУ У ГІБРИДІВ ОЗИМОГО ЖИТА З ДОМІНАНТНОЮ КОРОТКОСТЕБЛІСТЮ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок