Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ З ФАЗОВИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ НА ОСНОВІ КЛІТИННИХ АВТОМАТІВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ З ФАЗОВИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ НА ОСНОВІ КЛІТИННИХ АВТОМАТІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ З ФАЗОВИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ НА ОСНОВІ КЛІТИННИХ АВТОМАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАИЇНИ
Михайловська Тетяна Віталіївна
УДК 004.942:669
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ З ФАЗОВИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ
НА ОСНОВІ КЛІТИННИХ АВТОМАТІВ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Михальов Олександр Ілліч,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри інформаційних технологій і систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Корсун Валерій Іванович,
Національний гірничий університет,
завідувач кафедри метрології та
інформаційно-вимірювальних технологій
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Зайцев Вадим Григорович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри комп’ютерних технологій
Захист відбудеться «18» червня 2008 р. о 1230 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.01 у Національній металургійній академії України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
Автореферат розісланий «____» травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.І. Дерев’янко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Математичний опис динаміки реальних металургійних процесів, пов’язаних з твердінням, модифікацією поверхонь приводить до значних відмінностей від класичної крайової задачі за рахунок факторів, найбільш важливі з яких обумовлені: виділенням тепла при фазовому перетворенні, що описується складною діаграмою стану; переносом тепла за рахунок конвективних потоків у рідкій фазі; врахуванням реальних граничних умов теплообміну; неоднорідністю властивостей сплаву; залежністю теплофізичних параметрів від температури; складністю геометрії виробів.
Моделювання металургійних процесів з фазовими перетвореннями передбачає побудову відповідних математичних моделей, які, як правило, базуються на диференційних рівняннях в частинних похідних. Для отримання опису динаміки твердіння існує декілька підходів. Перший з них пов’язаний з отриманням аналітичного розв’язку задачі теплопереносу для систем з рухомими границями фаз. Цей підхід започаткований ще Й. Стефаном та К. Шварцем. Аналітичні методи забезпечують високу точність але можуть бути використані лише в окремих простих випадках і носять скоріше методичний характер. Другий метод, що пов’язаний з чисельними методами сіткового розв’язання задачі твердіння при наявності фазового перетворення, були розглянуті в роботах Б.М. Будака, Ф.П. Васильєва, Я. Дугласа, А.Б. Успенського. В той же час, М. Хіллертом була розроблена методика CALPHAD (Calculation of phase diagrams), яка заснована на модернізованій фізико-хімічній моделі термодинамічної функції – вільної енергії Гіббса для багатокомпонентних сплавів.
Завдяки дослідженням К. Цузе, Дж. фон Неймана, Дж. Конвея, які запропонували парадигму обчислювального простору та ввели клітинні автомати для опису розвитку систем, що самовідтворюються. Клітинно-автоматний підхід надав потужного розвитку якісно новим моделям, що засновані на природних властивостях об’єктів дослідження. Клітинно-автоматний підхід до моделювання нелінійних динамічних систем також розглядали Т. Тоффоли, В.М. Глушков, М.Л. Цейтлин, Дж. фон Нейман, В. Кірстед, Б.A. Губерман, В.К. Ванаг, А.Ю. Вирченко, С. Вольфрам, В.Б. Кудрявцев, С.Г. Псахье, А.О. Бурбелко та ін.
За допомогою клітинних автоматів побудовані концептуальні й прикладні моделі динамічних систем з розподіленими параметрами, що застосовуються для моделювання різноманітних фізичних процесів, а саме просторової дифузії, газо- і гідродинаміки, нелінійних хімічних систем, росту кристалів, фазових перетворень, формування мікроструктури, обробки зображень, розпізнавання образів та інше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ З ФАЗОВИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ НА ОСНОВІ КЛІТИННИХ АВТОМАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок