Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ CuInP2(SexS1-x)6

ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ CuInP2(SexS1-x)6

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ CuInP2(SexS1-x)6
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки україни
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Белей Лариса Михайлівна
УДК 537.226.4. 004.12: 621.315.5
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ CuInP2(SexS1-x)6
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Височанський Юліан Миронович,
Ужгородський національний університет МОН
України, завідувач кафедри фізики напівпровідників
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Маслюк Володимир Трохимович,
завідувач відділом Інституту електронної фізики
НАН України
кандидат фізико-математичних наук,
Сороков Сергій Іванович,
старший науковий співробітник Інституту фізики
конденсованих систем НАН України
Провідна установа: | Львівський національний університет ім. І.Франка
МОН України, м.Львів
Захист відбудеться 21.09.2007 р. о 14 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.01 при Ужгородському національ-ному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. № 181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий 05.07.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 61.051.01
доктор фіз.-мат. наук, ______________ проф. Міца В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У фізиці твердого тіла активно розвиваються дослідження просторових та часових неоднорідностей спінового чи дипольного упорядкування в структурно розупорядкованих системах. Зручними об’єктами для таких досліджень являються сегнетоелектричні матеріали, в яких дипольне упорядкування може ефективно керуватися зовнішнім електричним полем. В залежності від співвідношення кореляційного радіусу взаємодії диполів та їхньої концентрації на фазових діаграмах можуть спостерігатися стани з різним просторовим масштабом дипольного упорядкування – сегнетоелектричні фази, релаксорні стани, дипольне скло.
Різноманітність властивостей матеріалів з дипольним упорядкуванням значно зростає при наявності в кристалах суттєвої анізотропії кристалічної структури, та при наявності напівпровідникової чи іонної провідності. До таких матеріалів відносяться фосфоровмісні халькогеніди типу MMґР2Х6 (M, Mґ = Cu, In, Cr, Sn, Pb; X = S, Se). Широкі можливості заміни гетерозарядних металів дозволяють отримувати ряд сполук з відмінними фізико-хімічними параметрами. Причому, сполуки з катіонами Sn2+, Pb2+ володіють “тримірною" кристалічною структурою, а гратки сполук з катіонами Cu+, In3+, Cr+, Sn4+ – шаруватою структурою. Особливість даних кристалів полягає ще й у наявності у них різних типів спонтанного дипольного упорядкування – реалізуються переходи в сегнето-, сегнети-, антисегнетоелектричні та неспівмірні фази. На діаграмах стану цих кристалів наявні полікритичні точки, що зумовлює специфіку аномалій їхніх властивостей.
Виконані раніше дослідження шаруватих кристалів CuInP2S(Sе)6 встановили, що причиною виникнення в них сегнетиелектричної фази є антиколінеарне впорядкування іонів Cu+ в багатоямному потенціалі та зміщення іонів In3+. Однак, складний вигляд аномалій термодинамічних функцій вказує на можливість реалізації послідовних фазових переходів (ФП), що зумовлює доцільність вивчення фазових діаграм та мікроскопічних механізмів фазових переходів.
Незважаючи на проведені дослідження кристалів CuInP2S6 та CuInP2Se6, дуже мало уваги приділялося вивченню твердих розчинів на їх основі. Тому було доцільно провести сукупність вимірювань температурних та концентраційних залежностей діелектричних і оптичних властивостей, фононних спектрів для кристалів CuInP2(SexS1-x)6, які б дали можливість як найповніше скласти картину фазової діаграми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ CuInP2(SexS1-x)6

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок