Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу

Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу

Назва:
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський державний університет імені Івана Франка
На правах рукопису
УДК 321. 015
Каневський Олександр Семенович
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу
23.00.02 – політичні інститути і процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в департаменті філософських і соціальних наук Севастопольського державного технічного університету, Міністерство освіти України
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський державний
технічний університет,
директор департаменту
філософських і соціальних наук
 
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Колодій Антоніна Федорівна,
кафедра політології і соціології,
Державний університет «Львівська політехніка»
кандидат історичних наук, доцент
Сандрачук Станіслав Кирилович,
кафедра гуманітарних наук,
Львівський державний медичний
університет ім.Данила Галицького
Провідна установа – Донецький державний університет,
кафедра політології
Захист відбудеться « 6 » жовтня 1999 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради
Д 35.051. 02 при Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою :
290602, місто Львів, вул.Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка( вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий « 1 » вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Денисенко В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Доктрина розподілу влади є важливою ланкою в історії розвитку політичної теорії та практики. Її головна ідея полягає в тому, що для утвердження свободи, забезпечення законності й усунення зловживання владою з боку будь-якої групи інтересів, закладу чи окремої особи необхідно розділити державну владу на законодавчу, виконавчу і судову. Кожна із цих гілок – самостійна; вона стримує інші та здійснює свої функції через особливі системи органів у специфічних правових формах. Оголошуючи розподіл влади, народ організовує державну владу так, щоб зробити її апарат дійовим, таким, що відповідає вимогам повсякденної практики на основі раціонального розподілу владних повноважень між державними інституціями.
Основні постулати названої доктрини мали великий вплив на вироблення вчення про сутність влади, способи і форми її організації, механізм взаємодії державних органів, функціонування політичної системи, на дослідження проблем суверенітету, демократії, парламентаризму й інших принципових політологічних питань. Концепція розподілу влади втілена в конституціях більшості країн світу, зокрема України.
Демократичний вибір українського народу закріплено в Конституції держави від 28 червня 1996 р., шоста стаття якої встановлює, що «державна влада в Україні здійснюється за принципом її розподілу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої і судової влади здійснюють свої повноваження у визначених цією Конституцією межах і відповідно до законів України». Саме тому сучасний, складний і суперечливий етап демократичного розвитку країни вимагає теоретичного осмислення сутності інституту розподілу влади як в історичному, так і в політичному аспектах, а також у плані розмежування його загальних і специфічних складових.
Актуальність теми дослідження зумовлена ще й тим, що в Україні та інших державах СНД відбувається не просто зміна еліт: у перехідний період змінюється сам тип політичної системи, зростає соціальна мобільність великих мас людей, виникають численні групи інтересів і нові типи політичної поведінки. Політична система цього періоду повинна сприяти відповідному артикулюванню й агрегуванню суперечливих інтересів, задовільняючи основні із них. Перехідна система політичного панування зобов’язана безперервно забезпечувати ефективний і легітимний розподіл суспільних цінностей, що є обов’язковою умовою демократичного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок