Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАБЛИЖЕНА НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ТА НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

НАБЛИЖЕНА НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ТА НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

Назва:
НАБЛИЖЕНА НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ТА НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,13 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ХАМІД АЛЛАХ Мохаммед
УДК 621.385.000
НАБЛИЖЕНА НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ
ТА НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ
Спеціальність 05.27.02 – вакуумна, плазмова та квантова електроніка
Автореферат
дисертацій на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної і біомедичної електроніки факультету електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
доктор фізико-математичних наук– Белявський Євген Данилович, професор кафедри фізичної і біомедичної електроніки, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник– Чайка Василь Євгенович, професор кафедри електронних приладів та систем НТУУ “КПІ”,
кандидат технічних наук –Васютiн Віктор Дмитроович, директор підприємства “Оріон-Телеком” (м. Київ)
Провідна організація
Інститут фізики НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 15 вересня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.08 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, навчальний корпус № 12, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 15 серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д.26.002.08
Канд. техн. наук, професор Писаренко Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автофазні прилади це новий клас потужних електронно-вакуумних приладів, принцип дії яких заснований на явищі захоплювання електронних згустків полем електромагнітної хвилі. На відміну від класичних приладів О-типу (лампа хвилі що біжить ЛБХ-О, лампа зворотньої хвилі ЛЗХ-О) із подовженою взаємодією, робота яких заснована на явищі просторово-часового синхронізму електронів із хвилею що біжить, в автофазних приладах немає синхронізму електронів із хвилею; синхронно з хвилею рухається лише фазовий проміжок, у якому захоплені електрони, що дозволяє одержувати значення електронного ККД близький до 100%.
Високий ККД автофазних приладів – це їхня основна перевага в порівнянні з класичними приладами О-типу, що зумовило постійно зростаючий інтерес до них з боку дослідників і розробників потужних електронних приладів НВЧ (наприклад, автофазний лазер на вільних електронах – релятивістський прилад з рівнем потужності більш ніж 1 Гвт, ККД ~ 50% у діапазоні частот від декількох міліметрів і аж до короткої границі світлового діапазону) покладений в основу створення керованої термоядерної реакції. Планується створити на цій основі термоядерну електростанцію у США до 2030 р. На сьогоднішній день вже розвинута точна нелінійна теорія нерелятивістських автофазних приладів НВЧ, з’ясовані основні фізичні процеси у них, умови повного захоплення згустків електронів, узагальнені експериментальні дані.
У зв’язку з початком практичного освоєння автофазних приладів, виникла задача створення простих інженерних методик розрахунку і проектування цих приладiв, необхідних для початкового етапу розробки приладів з метою скорочення цих термінів і підвищення їхньої ефективності за рахунок зменшення числа експериментальних макетів.
Тема даної дисертації спрямована на рішення цієї задачі і тому є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Науково-дослідні роботи з теми дисертації були проведені в науково-технічному центрі “Сузір’я” за планом пошукових робіт галузі:
- НДР “Розробка принципів побудови систем стиснення відеоімпульсів на засаді явища захоплення згустків полем електромагнітної хвилі” ,державний реєстраційний номер РК №0197 U 0000 22Т;
- НДР “Розробка принципів побудови підсилювачів відеоімпульсів великих та надвеликих потужностей на засаді автофазних приладів НВЧ”, державний номер РК №0197 U 0000 21Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: НАБЛИЖЕНА НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ТА НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок