Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ КВАДРАТИЧНИХ ТА БІЛІНІЙНИХ ОЦІНОК НЕВІДОМОЇ ДИСПЕРСІЇ І КОЕФІЦІЄНТА КОВАРІАЦІЇ

ТЕОРІЯ КВАДРАТИЧНИХ ТА БІЛІНІЙНИХ ОЦІНОК НЕВІДОМОЇ ДИСПЕРСІЇ І КОЕФІЦІЄНТА КОВАРІАЦІЇ

Назва:
ТЕОРІЯ КВАДРАТИЧНИХ ТА БІЛІНІЙНИХ ОЦІНОК НЕВІДОМОЇ ДИСПЕРСІЇ І КОЕФІЦІЄНТА КОВАРІАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
УДК 519.21
ТУПКО Наталія Петрівна
ТЕОРІЯ КВАДРАТИЧНИХ ТА БІЛІНІЙНИХ ОЦІНОК
НЕВІДОМОЇ ДИСПЕРСІЇ І КОЕФІЦІЄНТА КОВАРІАЦІЇ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обчислювальної
математики факультету кібернетики Київського
національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
ПЕТУНІН Юрій Іванович, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри
обчислювальної математики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ТУРБІН Анатолій Федорович, Інститут математики
НАН України, завідувач відділом теорії імовірності
та математичної статистики,
кандидат фізико-математичних наук, професор
ДОНЧЕНКО Володимир Степанович, Київський
національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри прикладної статистики.
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України, відділ теорії
цифрових машин та систем, м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченказа адресою: 03022 Київ, проспект Академіка Глушкова 2, корп. 6, ф-т кібернетики, ауд. 40.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 25 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ШЕВЧЕНКО В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для побудови довірчих меж для основної розподіленої маси значень генеральної сукупності, що відповідають заданим рівням значущості, а також для довірчого оцінювання невідомих параметрів вкрай необхідні математичне сподівання, дисперсія, коефіцієнти коваріації. У свою чергу, довірчі інтервали або межі є основою для побудови статистичних критеріїв, що засновані на навчаючих вибірках і використовуються у теорії розпізнавання образів або класифікації об’єктів. Такі задачі виникають при диференціальній діагностиці онкологічних захворювань (рак молочної залози або фіброаденоматоз, аденокарценома щитовидної залози або вузловий зоб чи аутотіреоїдит, рак шлунку або непухлинне захворювання шлунку та інш.) На жаль, класичні методи теорії перевірки гіпотез за допомогою статистичних критеріїв, зокрема теорія Неймана-Пірсона, що дає один з найбільш потужніх критеріїв, а також її різні модифікації (оптимальні статистичні критерії, критерії, що використовують процедуру неприйняття рішення, індивідуальні статистичні критерії) базуються на функціях розподілу генеральних сукупностей, які майже ніколи не відомі на практиці. У зв’язку з цим можна використовувати лише ту інформацію, що можливо одержати на основі навчаючих вибірок. Побудова оцінок для функцій розподілу або щільностей імовірностей вимагає навчаючих вибірок великого об’єму, що містять декілька сотень або тисяч вибіркових значень. Це є у переважній більшості випадків задачею, яку неможливо виконати, оскільки одержання та дослідження кожного вибіркового значення пов’язано з певними матеріальними витратами. На відміну від цього, довірчі межі та інтервали, як правило, грунтуються на знанні математичного сподівання, дисперсії або коефіцієнта коваріації, які можна визначити за допомогою малих чи середніх вибірок, що мають лише від кількох десятків до двохсот спостережень. З цього випливає, що проблема оцінки невідомих математичних сподівань, дисперсії коефіцієнта коваріацїї є дуже важливою та актуальною задачею для теорії розпізнавання образів, яка зараз широко використовується у техніці, біології, медицині, соціології та інших прикладних науках.
Мета та задачі дослідження. Головна мета роботи – розробити основу теорії квадратичних та білінійних оцінок дисперсії та коефіцієнта коваріації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ТЕОРІЯ КВАДРАТИЧНИХ ТА БІЛІНІЙНИХ ОЦІНОК НЕВІДОМОЇ ДИСПЕРСІЇ І КОЕФІЦІЄНТА КОВАРІАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок