Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗКЛАДУ ПЕРЕДАЧІ ПАКЕТІВ ПОТОКОВОГО ВІДЕО ПО МЕРЕЖІ З ВТРАТАМИ ДАНИХ

ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗКЛАДУ ПЕРЕДАЧІ ПАКЕТІВ ПОТОКОВОГО ВІДЕО ПО МЕРЕЖІ З ВТРАТАМИ ДАНИХ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗКЛАДУ ПЕРЕДАЧІ ПАКЕТІВ ПОТОКОВОГО ВІДЕО ПО МЕРЕЖІ З ВТРАТАМИ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
ОКСЮК Олег Олександрович
УДК 681.3.06
ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗКЛАДУ ПЕРЕДАЧІ ПАКЕТІВ ПОТОКОВОГО ВІДЕО ПО МЕРЕЖІ З ВТРАТАМИ ДАНИХ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Боюн Віталій Петрович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
завідувач відділу управляючих машин і систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лучук Андрій Михайлович,
Державний університет
інформаційно-комунікаційних технологій,
кафедра інформаційних технологій,
кандидат технічних наук
Алішов Надір Ісмаіл-огли,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться «3» жовтня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.194.03 при Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий «21» серпня 2007р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ РОМАНОВ В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відео являє собою важливий засіб зберігання і передачі даних вже більше ста років. З появою комп'ютерів відео стали зберігати й передавати не тільки в аналоговому, але й у цифровому форматі. Нині йде поступове витіснення аналогового відео цифровим. Основні дві проблеми в області цифрового відео – це способи стиснення й способи передачі відеоінформації. Способи стиснення цифрового відео були предметом багатьох досліджень наприкінці 80-х і на початку 90-х років. У цей час з'явилася можливість зберігати відео на CD і DVD дисках. Наприкінці 90-х років різке збільшення популярності Інтернету і збільшення пропускної здатності мереж дали поштовх розвитку області передачі потокового відео, яке є способом безперервної передачі цифрового відео з можливістю одночасного відтворення на приймачі.
Потокове відео має очевидні переваги в порівнянні з локально збереженим цифровим відео, оскільки воно дозволяє відразу або, майже відразу, починати програвати відео, а не чекати повної передачі даних, крім того, дозволяє заощаджувати дисковий простір, оскільки відеозображення не обов'язково зберігати локально. Порівняно з традиційним телебаченням, потокове відео має такі переваги: інтерактивність, персоніфікацію, більше можливостей вибору, якість. Але потокове відео має й ряд технічних проблем, зокрема, низька та погано передбачувана пропускна здатність мережі, що іноді змінюється, втрата частини інформації, варіювання часу затримки доставки пакетів у мережі.
З кожним роком усе підсилюється тенденція конвергенції телекомунікаційних і комп'ютерних мереж і створення мультисервісної мережі нового покоління (Next Generatіon Network, NGN). Використання цифрових мереж для одночасної передачі даних, голосу, відеозображення зробило актуальним розробку нових методів забезпечення необхідної якості обслуговування (Qualіty of Servіce, QoS). Методи QoS покликані вирішити деякі проблеми, актуальні, в тому числі, й для потокового відео, такі, як рівень затримок для чутливого до них трафіку, гарантована середня швидкість для трафіку.
Одним з факторів, що стримують масовість використання потокового відео є обмеження й недосконалості методів групової адресації (multіcast) у мережі Інтернет. Адже технології групової адресації дозволяють поширювати інформацію відразу до великої аудиторії і, в першу чергу, призначені для передачі медіаінформації, у тому числі, потокового відео. Нині технології групової адресації активно розвивають та удосконалюють, що сприяє різко зростаючому за останні роки інтересу до використання потокового відео в застосуваннях із груповою адресацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗКЛАДУ ПЕРЕДАЧІ ПАКЕТІВ ПОТОКОВОГО ВІДЕО ПО МЕРЕЖІ З ВТРАТАМИ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок