Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КАПТОПРИЛУ ТА ЕНАЛАПРИЛУ ПІД ЧАС РАННЬОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ПРОСПЕКТИВНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ХВОРИХ НА Q-ІНФАРКТ МІОКАРДА

КЛІНІЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КАПТОПРИЛУ ТА ЕНАЛАПРИЛУ ПІД ЧАС РАННЬОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ПРОСПЕКТИВНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ХВОРИХ НА Q-ІНФАРКТ МІОКАРДА

Назва:
КЛІНІЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КАПТОПРИЛУ ТА ЕНАЛАПРИЛУ ПІД ЧАС РАННЬОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ПРОСПЕКТИВНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ХВОРИХ НА Q-ІНФАРКТ МІОКАРДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
ім. акад. М.Д. Стражеска
ЮТАНОВА АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.127-005, 8-085.616-12
КЛІНІЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ
КАПТОПРИЛУ ТА ЕНАЛАПРИЛУ ПІД ЧАС РАННЬОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
ТА ПРОСПЕКТИВНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ХВОРИХ
НА Q-ІНФАРКТ МІОКАРДА
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ - 2000


Дисертацією є рукопиc
Робота виконана в Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького МОЗ України (м. Львів)
Науковий керівник:
доктор медичних наук СИЧОВ Олег Сергійович, Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, керівник відділу аритмій серця.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
СЛЕДЗЕВСЬКА Ірина Казимирівна, Інститут кардіології ім.акад. М.Д.Стражеска АМН України, головний науковий співробітник відділу інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
доктор медичних наук, професор
БЕНДЕТ Яків Абрамович, Інститут серцево-судинної хірургії АМН України, головний науковий співробітник відділу набутих вад серця.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, м. Дніпропетровськ, кафедра
шпитальної терапії № 2.
Захист відбудеться 14 листопада 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України за адресою: 03680, Київ, вул. Народного ополчення, 5.
Автореферат розісланий “12 жовтня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Гострий інфаркт міокарда (ГІМ) залишається однією з головних причин смертності та втрати працездатності у нашій країні. Все частіше це захворювання уражає осіб молодого віку. Тривала значна обмеженість руху негативно впливає в подальшому на функціональний стан серцево-судинної системи, знижує толерантність до фізичного навантаження, збільшує частоту ускладнень: порушень ритму та прогресування серцевої недостатності. Проте, рання фізична активність при цьому захворюванні пришвидшує регуляторні механізми, стимулює розвиток колатералей, робить працю серця економнішою [І.К.Следзевська, 1995, Л.О.Кравцова, 1998, Л.М.Бабій, 2000].
Відомо, що інфаркт міокарда викликає патофізіологічні процеси, що призводять до змін геометрії і структури лівого шлуночка і мають назву ремоделювання. До препаратів, що запобігають процесам ремоделювання і підвищують толерантність до фізичного навантаження, відносяться інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ). Клінічні та експериментальні дослідження довели, що ІАПФ зменшують розміри зони інфаркту, збільшують регіональне кровопостачання та попереджують виникнення таких ускладнень як серцева недостатність, а головне – позитивно впливають на виживання хворих [К.М.Амосова, 1998, О.М.Пархоменко, 1999, B.Greenberg, 1995, R.Latini, 1996].
Проте, багато питань залишаються нез`ясованими. Мало порівняльних даних щодо зміни толерантності до фізичних навантажень, антиаритмічного ефекту при лікуванні різними ІАПФ. Великі дослідження що проводилися в світі - SAVE, SOLVD і CONSENSUS були присвячені вивченню ефективності препаратів даної групи у хворих з тяжкою серцевою недостатністю чи вираженою дисфункцією лівого шлуночку. Відомо лише одне велике дослідження – PRACTICAL, в якому було проведено порівняльний аналіз ефективності каптоприлу та еналаприлу при ГІМ. Однак вплив цих препаратів на процеси реабілітації та повернення до праці хворих на неускладнений Q-інфаркт міокарда в них не досліджувався. Не проводилося також комплексного дослідження їх антиаритмічної дії.
Все сказане визначило актуальність та необхідність проведення дослідження присвяченого клініко-інструментальній оцінці ефективності каптоприлу та еналаприлу під час ранньої реабілітації та проспективного спостереження у хворих, що перенесли неускладнений Q-інфаркт міокарда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КЛІНІЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КАПТОПРИЛУ ТА ЕНАЛАПРИЛУ ПІД ЧАС РАННЬОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ПРОСПЕКТИВНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ХВОРИХ НА Q-ІНФАРКТ МІОКАРДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок