Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНА ГЕМОДИНАМІКА, ІМУНОЛОГІЧНА РЕАКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЗМ ПРИ ТРАВМАТИЧНОМУ ШОКУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ (ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ)

СИСТЕМНА ГЕМОДИНАМІКА, ІМУНОЛОГІЧНА РЕАКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЗМ ПРИ ТРАВМАТИЧНОМУ ШОКУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ (ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ)

Назва:
СИСТЕМНА ГЕМОДИНАМІКА, ІМУНОЛОГІЧНА РЕАКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЗМ ПРИ ТРАВМАТИЧНОМУ ШОКУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ (ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИСЕНКО ІЛОНА АЛЬБЕРТІВНА
УДК 616-001.36-053.3-08-039.71
СИСТЕМНА ГЕМОДИНАМІКА, ІМУНОЛОГІЧНА РЕАКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЗМ ПРИ ТРАВМАТИЧНОМУ ШОКУ В
ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ
(ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ)
14.03.04 – патологічна фізіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М.Горького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук КРЮК Юрій Якович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри патологічної фізіології
Офіційні опоненти:
1. Доктор медичних наук, професор ГОЖЕНКО Анатолій Іванович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
2. Доктор медичних наук, професор КЛИМЕНКО Микола Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться 22 грудня 2000 р. о 11 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті
(65026, м.Одеса, провулок Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою:
65026, м.Одеса, провулок Валіховський, 3
Автореферат розісланий 20 листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Годлевський Л.С.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За офіційними даними як причина смертності населення усіх вікових груп, травматизм знаходиться на третьому місці поступаючись серцево-судинним та онкологічним захворюванням (Трубников В.Ф. і співавт., 1995; Теодоракис К.А. і співавт., 1998). Відомо, що частіше від травм гинуть люди у молодому і зрілому віці, у розквіті сил, здатні принести користь сім'ї та суспільству (Гринев М.В. і співавт., 1988; Мiller T.R. et all, 1994). Як причина інвалідності, травма також займає провідне місце. Серед загальної кількості хірургічних хворих постраждалі з травмою складають до 40-50% (Галкин Р.А. і співавт., 1995). І з кожним роком характер травм ускладнюється (Шапот Ю.Б. і співавт., 1998).
Летальність у постраждалих зростає при важких сполучених пошкодженнях, особливо при приєднані до травми шоку – в цьому випадку вона збільшується до 90% (Крюк Ю.Я., 1994; Танцюра В.П., 1995; Пастернак В.М., 1998).
Проблема геріатрії в травматології на сьогоднішній день набуває особливу актуальність, тому що простежується виражена тенденція до збільшення частоти травм в осіб похилого та старечого віку (Mc. Lean L.D., 1995). Встановлено, що кількість постраждалих, які вмерли від травм у віці старше за 60 років, складає в середньому 21,4% (Гринев Я.В., 1990). Основною причиною летальних виходів являються ускладнення (60-80% випадків) (Ершова И.Н., 1992). Високі цифри летальності не лише при шоку, але й в постшоковому періоді травматичної хвороби, визначено вказують на слабкі ланки в лікуванні розладів системної гемодинаміки, імунологічної реактивності та метаболізму (Бородин А.Д. і співавт., 1998; Джурко Б.И., 1990). Патогенез цих розладів при шоку в осіб похилого та старечого віку вивчений недостатньо (Ромоданов А.П. і співавт., 1991). Зокрема, недостатньо розглянуті питання виникнення ускладнень, взаємозв'язок між показниками розладів системної гемодинаміки та імунної системи при виникненні імунодефіцитного стану (Кожевников В.С. і співавт., 1991). Патогенетично не обгрунтовані заходи профілактики та лікування ускладнень при тяжкій травмі та шоку застосовно до постраждалих похилого та старечого віку (Заможаев И.П., 1990). Ефективність фармакологічних препаратів при шоку та в постшоковому періоді травматичної хвороби у цієї категорії постраждалих досліджена мало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМНА ГЕМОДИНАМІКА, ІМУНОЛОГІЧНА РЕАКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЗМ ПРИ ТРАВМАТИЧНОМУ ШОКУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ (ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ОБГРУНТУВАННЯ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок