Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дугінець Ганна Володимирівна
УДК 339.92:332.025.12
РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Спеціальність 08.00.02 – світове господарство і міжнародні
економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Орловська Юлія Валеріївна,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Гладій Ірина Йосипівна, Тернопільський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин і маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент Воронова Олена Вікторівна, Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри міжнародних економічних відносин.
Захист відбудеться 30 листопада 2007 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “26” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.е.н., доцент С.П.Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку світового господарства економічне зростання країни багато в чому визначається ефективністю її взаємодій у процесі міжнародної економічної інтеграції. Але різні рівні економічного розвитку суб’єктів інтеграції та наявність суперечностей існуючих інтеграційних взаємодій обумовлюють високий рівень витрат, що виникають при цих взаємодіях. Причому рівень зазначених витрат залежить від обраних заходів їх регулювання.
Набуття Україною незалежності поряд з іншими ключовими питаннями стратегії розвитку держави також зумовило необхідність вирішення питань участі країни у міжнародному розподілі праці та інтеграційних об’єднаннях різної спрямованості. Наближення Європейського Союзу безпосередньо до кордонів України актуалізує проблему її взаємовідносин з країнами-членами цього інтеграційного угруповання, що створює передумови для широкомасштабного співробітництва та пошуку нових форм економічної взаємодії, враховуючи, по-перше, особливості поглиблення і розширення міждержавних відносин на континенті, а по-друге, трансакційні витрати міжнародної економічної інтеграції, що формуються під час цих процесів. У зв’язку з цим виникає потреба у розробці комплексного підходу до регулювання витрат інтеграційних взаємодій.
Дослідженню питань трансакційних витрат присвячено праці відомих вітчизняних та зарубіжних учених: С.Архієреєва, І.Бочана, І.Барцеля, Дж.Б’юкенена, О.Вільямсона, Г.Демсеця, Дж.Джоунсона, К.Ерроу, Р.Коуза, У.Ніколсона, Д.Норта, Р.Капелюшнікова, І.Коропецького, В.Кокорєва, С.Малахова, В.Тамбовцева, А.Шастітко. Основні положення щодо проблем формування та регулювання економічних взаємодій в умовах міжнародної інтеграції викладені у наукових працях О.Білоруса, І.Бузько, О.Воронової, В.Геєця, І.Гладій, В.Інозем-цева, А.Поручника, А.Кредісова, О.Кредісова, Ю.Макогона, С.Соколенка, А.Філіпенка.
Незважаючи на численні наукові дослідження різних аспектів формування витрат інтеграційних взаємодій, питання регулювання трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції, особливостей їх формування при функціонуванні розвинутих інтеграційних угруповань залишаються недостатньо розробленими, що обумовлює актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок