Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДІЛЬСЬКЕ СЕЛО В РОКИ НЕПУ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК (1921-1928 РР.)

ПОДІЛЬСЬКЕ СЕЛО В РОКИ НЕПУ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК (1921-1928 РР.)

Назва:
ПОДІЛЬСЬКЕ СЕЛО В РОКИ НЕПУ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК (1921-1928 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,92 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Стадник Олена Олексіївна
УДК 94 (477. 43/44)
ПОДІЛЬСЬКЕ СЕЛО В РОКИ НЕПУ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ
ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК (1921-1928 РР.)
Спеціальність 07. 00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Черкаси – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Зінько Юрій Анатолійович,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М. Коцюбинського,
доцент кафедри історії слов’янських народів.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Капустян ГаннА ТимофіївнА,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
професор кафедри теорії та історії держави та права;
кандидат історичних наук, доцент
Земзюліна НаталіЯ ІванівнА,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
доцент кафедри новітньої історії.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича.
Захист відбудеться “17” січня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “15 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


Актуальність теми. З проголошенням Україною незалежності відкрилася нова сторінка національного розвитку. Становлення суверенної, демократичної української держави відбувається на фоні складних і досить суперечливих явищ соціально-економічного і громадсько-політичного життя суспільства. Глибокі трансформаційні зміни, які мають місце в сучасній Україні, пов’язані з ринковими перетвореннями народного господарства, вимагають науково обґрунтованої розробки та реалізації нових концепцій і моделей розвитку. За цих умов особливого значення набуває глибоке осмислення і творче використання набутого вітчизняного історичного досвіду, теорії і практики вирішення цілого комплексу складних проблем життя селянства та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектора національної економіки. У зв’язку з цим особливий інтерес становлять специфічні особливості перебігу аграрних перетворень, що відбувалися в українському селі в добу нової економічної політики, які багато в чому схожі з сучасними.
Значні господарські успіхи в роки НЕПу довели принципову можливість швидкого економічного прогресу суспільства, побудованого на засадах приватної власності на землю, що використовує як основний двигун і регулятор росту механізм ринкового самоналагоджування, який функціонує під контролем держави.
Потрібно наголосити, що як за сучасних умов, так і у найближчому майбутньому селяни складають майже половину населення нашої держави. Внесок селян у створення і примноження національного багатства є неоціненним. Саме воно, українське селянство, завжди виступало найпослідовнішим ревнителем ідеї української державності. Виходячи з цього всебічне вивчення історії селянства є одним із найважливіших завдань сучасної української історичної науки. Необхідність поглибленого вивчення різних аспектів функціонування індивідуального селянського господарства у 20-ті рр. ХХ ст., коли були ефективно задіяні ринкові механізми, має для сьогодення надзвичайно важливе значення. Воно дозволить, спираючись на досвід НЕПу, не повторити тих помилок у розбудові приватного сектора, яких допустилися щодо селянства в ті часи.
Потреба отримання достовірної інформації про хід та наслідки соціально-економічних і громадсько-політичних перетворень 1920-х рр. в Україні визначає підвищену увагу до особливостей розвитку різних її регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПОДІЛЬСЬКЕ СЕЛО В РОКИ НЕПУ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК (1921-1928 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок