Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУСЬКО-НАРОДНИЙ ІНСТИТУТ “НАРОДНИЙ ДІМ” У ЛЬВОВІ В ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ГАЛИЦЬКИХ УКРАЇНЦІВ (середина ХІХ – початок ХХ ст.)

РУСЬКО-НАРОДНИЙ ІНСТИТУТ “НАРОДНИЙ ДІМ” У ЛЬВОВІ В ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ГАЛИЦЬКИХ УКРАЇНЦІВ (середина ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
РУСЬКО-НАРОДНИЙ ІНСТИТУТ “НАРОДНИЙ ДІМ” У ЛЬВОВІ В ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ГАЛИЦЬКИХ УКРАЇНЦІВ (середина ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
СІРОМСЬКА ГАННА МИКОЛАЇВНА
УДК:94:061.237(477.83-25=161.2)”185/1914”
РУСЬКО-НАРОДНИЙ ІНСТИТУТ “НАРОДНИЙ ДІМ” У ЛЬВОВІ В ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ГАЛИЦЬКИХ УКРАЇНЦІВ (середина ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Патер Іван Григорович,
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України,
завідувач відділу новітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Райківський Ігор Ярославович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історії України
Захист відбудеться 4 грудня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 221).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 2 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена потребою заповнити одну з прогалин сучасної української історіографії, яка полягає у необхідності вивчення інституційної історії русофільського руху в Галичині середини ХІХ – початку ХХ ст. У цьому контексті особливе зацікавлення викликає діяльність Русько-народного Інституту “Народний Дім” у Львові – культурно-просвітницької установи, що початково була покликана згуртувати навколо себе українську спільноту Галичини і слугувати консолідуючим чинником збереження національної ідентичності на етапі організаційного оформлення національного руху галицьких українців і вступу його в політичну стадію розвитку.
Як одна з найдавніших установ галицьких українців Народний Дім, поряд з Галицько-Руською Матицею та Ставропігійським Інститутом стояв біля джерел організації громадсько-політичного та культурно-просвітницького життя в Галичині у постреволюційні роки. Наступ на здобутки “Весни народів” 1848-1849 рр. з боку австрійської влади та утвердження польського домінування в краї спричинились до того, що історія Народного Дому стала віддзеркаленням непростих змін у самосвідомості галицьких українців, ідейних перетворень у процесі пошуку національної ідентичності. Водночас, формування та трансформацію світоглядних засад діячів Інституту можна розглядати як своєрідну модель еволюції об’ємнішої системи, яким є у всій своїй складності русофільство.
Дослідження історії Народного Дому дає змогу відтворити характер і основну тематику громадських дискусій навколо актуальних питань того часу (історія, мова, релігійний обряд, організація культурного життя), з’ясувати причини і наслідки поширення русофільських ідей у краї, показати шляхи суспільного і національного розвитку. Проблема цікава й тому, що нині русофільський рух вимагає об’єктивного і неупередженого наукового аналізу та залучення невідомих досі документів, нових методологічних підходів та подолання стереотипів.
Тема дисертації пов’язана з науковими програмами кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка і є складовою частиною її науково-дослідної роботи в рамках проблеми “Громадсько-політичні рухи та організації Східної Галичини середини ХІХ – початку ХХ ст.”.
Об’єктом дослідження є Русько-народний Інститут “Народний Дім” у Львові, а предметом – діяльність Інституту в контексті громадського життя галицьких українців середини ХІХ – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РУСЬКО-НАРОДНИЙ ІНСТИТУТ “НАРОДНИЙ ДІМ” У ЛЬВОВІ В ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ГАЛИЦЬКИХ УКРАЇНЦІВ (середина ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок